Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus Bsc-vel milyen pénzügyi msc-re van lehetőségem felvételt nyerni?

Figyelt kérdés

Idén végeztem elte progterv bsc-n és érdekelne a pénzügyi vonal a jövőben, illetve az infó és pénzügy ötvözése, nem feltétlenül szoftverfejlesztési téren. Amikre nagyobb esélyt láttam, hogy felvételt tudok nyerni az a gazdaságinformatikus msc, illetve még szemezgetek a data science mesterszakkal, viszont azon nagyon infóorientált a tanterv.

Van esetleg itt olyan, aki progterv után valamilyen pénzügyi msc-re járt? GTI-n a pénzügyi msct néztem még, de a minimális 30 kreditet nem tudom össze tudnám-e okoskodni. Ami érdekelne még nagyon az a biztosítási matematikus msc, de nem tudom hogy munka mellett 40 órában a nappalin mennyire megterhelő, meg egyáltalán a felvételi teljesíthető-e.



2023. szept. 17. 13:51
 1/1 anonim ***** válasza:
58%
A BPM egy kiváló szak, arra szerintem lenne is esélyed bekerülni, viszont a munkát mellette legalább az első évben (de inkább végig) félre kell tenni, mert nehéz szak, még proginfós előélettel is kifejezetten kihívás lesz. Más gazdasági mesterképzésre kevesebb esélyed is van bekerülni, meg szerintem nem is annyira ajánlott. Arra még készülj fel, hogy vélhetően itt is kell majd krediteket pótolnod az első évben, mind a gazdasági, mind a matek vonalon.
2023. szept. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!