Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE-TTIK mérnökinformatikus...

SZTE-TTIK mérnökinformatikus vagy programtervező informatikus?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, a mérnökinformatikus képzés miben tér el a proginfótól? Csak a fizika ami különbség a kettő között? Esetleg proginfón több a matek?

2023. szept. 14. 19:02
 1/2 anonim válasza:

Elsőéves proginfós vagyok, a tanterveket érdemes lehet megnézned, a specializációkkal együtt. így képes lehetsz eldönteni mit szeretnél jobban.

Első félévben két tárgy különbözik, ha jól tudom. Nálunk számítógépes architektúra van, a másik oldalon pedig digitális, ami asszem tartalmazza valamennyire ezt is. A másik a fizika. A későbbiekben mérnökinfósoknak bejön még a műmatek, mint a kalkulus folytatása. A mérnökinfósok hardverhez közelibb dolgokkal fognak foglalkozni inkább. Az már személyes preferencia kérdése, hogy mennyire vonz mondjuk az arduino pl.

dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem pont hogy mérnökinfón több a matek. Proginfón kötelező a kalk1. Na, mérnökinfón műszaki matek (műmat1 és műmat2) van, ahogy az előttem lévő is írta. A műmat1 a proginfós kalk1 + kalk2 tárgyaknak felel meg. Azaz a progos matek lepkefing a mérnökhöz képest (attól még a kalk1 is nehéz ám).


Keress rá a tantervekre és látod a tárgyakat, hogy miből épül fel a két szak. A mérnökinfó 7 féléves, míg a proginfó csak 6, ebből is látszik hogy mérnökön több a tárgy. (pl kötelező gazdaságis tárgyak is vannak mérnökinfón, amiknek mondjuk köze nincs a képzéshez amúgy)

dec. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!