Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha van egy osztályfőnöki...

Ha van egy osztályfőnöki figyelmeztetésem és van egy osztályfőnöki intésem és egy osztályfőnöki megrovásom kirughatnak? Vagy csak 3 igazgatói után rughatnak ki?

Figyelt kérdés

2023. okt. 22. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyomós indokkal, bármikor eltanácsolhatnak.
2023. okt. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy tanköteles vagy e még. Persze sok más tényező (iskolád házirendje, iskolád létszáma) is közrejátszhat.
2023. okt. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

Ha tanköteles vagy, akkor nem rúghatnak ki. Max. ha az iskola keres neked másik befogadó iskolát. Ez persze vicces, mert felhívja a diri a szomszéd iskolát, hogy van egy renitens diákunk, nem akarod átvenni?

Amúgy a városban nálunk van olyan iskola, aki cserélgeti egy másikkal a problémás diákjait, hátha majd a másik helyen sikerül beilleszkedni. Szóval van ilyen is, de nagyon ritka.

Inkább az szokott lenni, hogy behívják a szülőt, és közlik, hogy EL KELL VINNI INNEN A GYEREKET. A szülők meg megijednek, mert nem ismerik a jogaikat, és lépnek. Vagy úgy gondolják, hogy már úgysem látják szívesen itt a diákot, talán neki is jobb lesz, ha elmennek.

Aztán kérdés, hogy hová lehet menni. Általános iskolák még átjárhatók, de nem mindenkinek van a közelben másik iskola, kérdés, hogy a gyerek tud-e önállóan közlekedni másik településre. Meg ha van esze a másik igazgatónak, akkor bekéri a Kréta másolatokat, hogy mi is a helyzet a gyerekkel. Elvileg a Pedagógiai Programokban az is benne van, hogy 4-es magatartásnál rosszabbal át sem vesznek. Ha meg van btm, vagy sni, felejtsd el. Egyetlen megoldás lehet, ha bejelentkezel egy rokonhoz, és viszel lakcímkártyát, akkor muszáj felvenniük.

Középiskola nehezebb ügy, pláne, hogy ott már más a tananyag. Inkább meg kéne próbálni nem eljutni idáig.

És ezt nem kötözködésből mondom, sajnos azért vagyok ennyire képben, mert az én fiam is hasonló. Minden nap elmondom, hogy húzza meg magát, de hiába. Sajnos sokszor már akkor is ő a hibás, ha ott sem volt.

Mondjuk igazgatóija még nincs, de szaktanári meg osztályfőnöki van bőven neki is.

Az a helyzet, ha el akarnak tanácsolni valakit, nem levelezgetnek, hanem behívják a szülőket. Mi egy iskolából már eljöttünk, egy darab beírása sem volt a gyereknek, semmit nem is kommunikáltak velem, csak egyszer felhívtak, hogy most már elég volt, vigyem el a gyereket. Szóval inkább írjanak be, akkor tudom, hogy gond van.

Miért írtak be?

Azt nehezebben tolerálják, ha bántod a többieket, azért a többi szülő is bemászkál.

A fiam ilyen miatt kapott osztályfőnökit, hogy kirúgta labdával az ablakot, szünetben az okostáblát kapcsolgatta (mondjuk ez tök jogos, nem akarom, hogy tönkremenjen.) Vizes volt a cipője, ezért nem ment ki szünetre, kiment a teremből órán, miközben a tanár nem is tudom hol kóválygott, miért nem tartott órát. Ilyenek. Én azért remélem, hogy emiatt nem fogják innen az enyémet kiutálni, vannak az iskolában sokkal rosszabb gyerekek, akik szándékosan bántják a többieket. Szerencsére az enyém nem ilyen, és nem is szemtelen, nem beszél csúnyán. Egyszerűen csak képtelen megülni a fenekén.

Veled mi a probléma?

2023. okt. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!