Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire számít az melyik...

Mennyire számít az melyik egyetemen végzel?

Figyelt kérdés
Azoknak szól akik Turizmus szakon végeztek egyetemen, és dolgoznak már. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire számít melyik egyetemnél végeztél? Mármint egy erősebb egyetem pl. Corvinus vagy egy gyengébb egyetem mint pl. NJE. Számít ez? Vagy inkább az amit ott megszereztél tudást, és ahogyan tudod hasznosítani?
2023. okt. 23. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:
28%

"melyik egyetemnél végeztél"

Inkább az számít, hogy mennyire tudod igényesen használni az anyanyelvedet...


Igen, számít az is, hogy hol végeztél, hiszen első körben a jelentkezéshez beadott papírok alapján szűrnek, és tapasztalatból tudják, hogy mi a különbség az egyik meg a másik egyetem végzettjei között.

2023. okt. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%
Pályakezdőként kimondottan számít. Amíg nem tudsz semmilyen szakmai tapasztalatot felmutatni, addig az egyetlen dolog, a diplomád, amit tudsz lebegtetni. Az idő előrehaladtával ez nyilván csökken, de ha valamilyen noname egyetemen végzel, onnan nehezebben tudsz olyan kezdő munkahelyekre bejutni, ahonnan érdemben tovább tudnál lépni. Ördögi kör, de ez van...
2023. okt. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
88%

Megosztó ez a dolog is.

Pl sokan mondjak hogy a DUE gépészmérnöki szar, de az én ismerőseim nagy részének jó helyre sikerült vele elhelyezkedni. (Pl Paksi Atomerőmű).

Sok függ az egyéntől is, aki a BMEn is egy lusta fos, azt a BMEs diplomával se veszik fel jó helyre. (Erre speciel van egy példám is)

2023. okt. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!