Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy az állatorvosin...

Igaz, hogy az állatorvosin hibrid oktatás folyik?

Figyelt kérdés

Azt mondta egy ismerősöm, hogy idén több hallgatót vettek fel mint ahányan beférnek az előadókba, ezért félig online folyik az oktatás.

Ez igaz? Mennyire hatékony így a képzés?



2023. okt. 25. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez már pár éve hibrid rendszerben működik. Év elején még a nagy lelkesedés végett nem tartották be páran az online hetüket és túltelítettek voltak az előadók, most már ez kevésbé jellemző. Hivatalosan meg van szabva, hogy melyik héten hogyan vagy beosztva, de ha te egyiket vagy másikat preferálod, nincs belőle probléma. Katalógusokra érdemes figyelni azért.
2023. okt. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Erről miért nem lehet hivatalos oldalon semmilyen információt találni? Tavaly voltam nyíltnapon, de ezt ott sem említették, pedig szerintem azért nem mindegy, hogy csak füzetekkel kell készülni szeptemberre vagy be kell ruházni egy laptopra is..

Egyébként köszönöm a gyors választ!

2023. okt. 25. 11:20
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem lenne hibrid oktatás, akkor is érdemes egy laptopra beruházni. Van informatika és biomatematika az elején. Jó ha nagyon nincs más, van a könyvtárban számítógép, de pl. én pont jártam úgy, hogy elterveztem, beülök beadandót írni. Csak éppen aznap pont rendezvény miatt zárva volt.

De alapból is füzettel nem sokra mész. Alapból van oktató, aki "erre a diára most nincs idő, olvassák el otthon". Anatómia és biokémia (plusz 1-2 kisebb tárgy, pl. latin), ahol jegyzetelésből tanulsz, az összes többi diás.


"Mennyire hatékony így a képzés?" Hibriden és nem hibriden se hatékony a képzés.

2023. okt. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jelenleg egy másik szakon vagyok hallgató, hetente járok haza, otthon van asztali gépem, jól elboldogultam laptop nélkül, pedig nekünk is van informatikás tárgyunk. A diákat ki szoktam nyomtatni, nem szeretek gépről tanulni..

Ezzel nem kötekedni szeretnék, csak szerintem az egyetem részéről abszolút nem korrekt egy ilyen infót elhallgatni a felvételizők elől.. Nyilván nem fogok emiatt pályát módosítani, de ha ezt tudom, akkor már elkezdtem volna félretenni a laptopra.


Mit értesz azalatt, hogy nem hatékony a képzés? Eddig úgy tudtam a magyar állatorvosképzés európai viszonylatban is színvonalas képzések közé tartozik.

2023. okt. 25. 17:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennél csak cifrább dolgok lesznek ezzel az egyetemmel :D Lesznek ennél sokkal inkorrektebb dolgok is.

Gondolom azért nem szólnak, mert eddig mindenki megoldotta, esetleg nem is feltételezik, hogy ez valakinél probléma lenne. Hibrid oktatás szempontjából igazából egy telefon is elég lehet (gyakorláshoz, felkészüléshez, tanuláshoz nekem már kevés lenne). Ja és lehet már az elején vannak olyan zh-k, amik otthon írósok, ott azért jobb, ha egy telefonnal nagyobb dolgon tudod csinálni.


Nem tudom végül azzal mi lett, de éppen az európai akkreditációval voltak most gondok. Álom, hogy egyszer lesz amerikai, valószínű az hamarabb előfordul, hogy az európait is elveszti az egyetem. Az pedig eléggé leírja a színvonalát, ha esélyes és félnek tőle, hogy elvesztik.

2023. okt. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Már csak TDK-zás/szakdogaírás miatt is érdemes a laptop...egyébként én tabletre ruháztam be, mivel egy helyen tárolom a ppt-ket, azokra jegyzetelek, mappába tudom rendezni korábbi évek kincset érő egyéb jegyzeteit, ábrákat rajzolok stb., szóval én elsősorban a kényelmi szempontok miatt vettem.

Egyébként meg amúgy sem kell olyan hiper-szuper laptop, elvégre egy Office-szal fogsz nekivágni (amire szintén van asszem támogatás, de nem nagy durranás torrentezni), ha kevés a tárhelyed, külső vinyóra tenni a programokat, mit tudom én, de nélküle is nyilván ki lehet okoskodni. Azt sem hirdetik orrba-szájba, ha már itt tartunk, hogy anatómia gyakorlathoz szükséged lesz eszközökre, ebből lesz fogyó eszköz is (szikepenge), vagy hogy a jegyzettámogatásos ösztöndíj alig fedezi a jegyzeteid költségét.

Az európai akkreditációnk végül meglett, ennek inkább politikai háttérvonatkozásai voltak, ami miatt nem volt ez biztos.

2023. okt. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Biztos könnyebb vele az élet, de azért simán el lehet boldogulni egy otthoni asztali géppel is. Bonceszköz egyértelmű, hogy kell egy orvosi szakra, ahogy arra is egyértelműen számítani lehet, hogy év elején a jegyzetekre el fog menni X összeg, de ezek azért nem akkora tételek mint egy laptop. Egyébként a mostani egyetememen egy fillér jegyzettámogatást sem kapunk, szóval nekem az abszolút pozitív, hogy ott legalább egy részét állják a költségeknek.
2023. okt. 27. 00:47
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem kemény 5000 forint tankönyv vásárlási támogatást ad. Na az tudjuk, hogy mire elég... nagyjábol semmire, sokkal többet fogsz költeni könyvekre

Hibrid oktatás van igen, nekünk is végig elhallgatták, első hétnek a legvégen adtak róla hivatalos infot nekünk is, amikor már láttuk, hogy nem férünk be és rá lett kérdezve a TOn. Ha nem kérdezünk rá, ki tudja mikor mondják ki. Hát no comment.

De az igaz, hogy ez kb csak az első pár héten számít, utána aki akar befér előadásra, valaki meg mindig otthonról nézi őket. Már aki nézi az előadásokat xd

Sok érdekes dolog van ezen az egyetemen...

2023. nov. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Európai viszonylatban színvonalas képzés? Ne nevettess! Ikeás plüss kutyákat katéterezünk és intubálunk gyakorlat címszó alatt, narancsokat és almákat szurkálunk citológiai mintavétel gyanánt.

Európai akkreditációs héten a külföldi hallgatók úgy álltak sorba a bizottsági tagok előtt hogy semmit nem kapnak a pénzükért, hogy nem győzték őket hallgatni.


Amúgy bármikor bemehetsz előadásra, nem csak azon a héten, amikor te vagy soron.


Egy ipad/tablet megkönnyíti az életed ezen az egyetemen. Én is nyomtatgatással kezdtem, de ég és föld a kettő. Tablettel sokkal hatékonyabb a tanulás, ami itt nem árt, persze van akinek egy füzet is elég.

nov. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

"inkább kinyomtatom a diákat" hát az az első évben többe fog kerülni, mint egy laptop :D


Nem tudom hogyan lehet egy egyetemet laptop nélkül elvégezni.


Én mint állatorvosis ajánlom, hogy legalább egy laptopot szerezz be, ha s tablet nem fér bele.

dec. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!