Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan puskáznak a mai középis...

Hogyan puskáznak a mai középiskolások?

Figyelt kérdés

Amikor én voltam középiskolás akkor nem volt okostelefon, facebookja sem volt senkinek, nem volt mobilinternet. Gondolom a mai vilagban telefonrol puskaznak a tanulok.

Mi papirra leirtuk es zsebre tettuk, de volt amikor csak elovettuk a tankonyvet mert a tanar nem figyelt. Volt aki a karjara irta es a pulcsi ujjaval takarta el vagy a szekre tette es rault, onnan leste a puskat, vagy betette a tolltartoba.

Mai fiatalok utilizaljak a telefont puskazasra?


2023. okt. 29. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Chatgpt és különböző proagramok.

Ma már nem nagyon írnak kézzel puskát.

2023. okt. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

A fene nagy digitalizáció teret enged nekik... Minden megy a classroom-ba, ami kivetítésre kerül, onnan meg már megvan az alap a puskához...


Én - többek között - emiatt - sem - támogatom, hogy minden online legyen... Elbutulnak, de tapasztaltam, hogy amikor az életben kell számot adni, gyakorlatban megmutatni a tudásokat, egyesek igen nagy sötétségben vannak és/vagy megzavarodnak attól, hogy meg a megszokott kérdéseket kapják, amire puskázhatnak.


A magam részéről minden munkafolyamatomban az offline világ iránya felé közeledek.


Mondjuk úgy 70% hagyományos módszer, 30% digitális világ, modern eszközökkel. A 30%-on túl minden kütyü felesleges, és ezt tartom mindig szem előtt...

2023. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért a tanárok se teljesen agyalágyultak...
2023. nov. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én szinte soha nem csaltam digitális eszközökkel, anyagokkal, mert már annyira rá vannak állva a tanárok, másrészt mivel a telefon nagy, nem is feltétlenül lehet használni mindig minden esetben. Maradtam a régi, hagyományos módszereknél. Az elbutulás egyébként nem a puskázáson múlik, régen is puskáztak, ma is, ebben nincs változás, és teljes dolgozatokat csak a legritkább esetben lehet teljesen kinézni, szóbelin meg szinte egyáltalán nem, emellett időkeret is van, szerintem túllihegett egy téma. Mindent kicsalni nem lehet, akinek meg mégis mindent sikerül, annak majd sokkal több erőfeszítésébe fog kerülni később mindent bepótolni - nem lehetetlen ez sem, csak több lesz a szenvedés, de a kellő koppanás után, ha megjön a szorgalom, szerintem mindenki megtanulhatja azt, amit kell. De valljuk be, még egyetemeken-főiskolán is sok olyan dolog van, ami később a többségnek felesleges, az a lényeg, hogy az ember egy kerettudásra szert tegyen- legalábbis a legtöbb szakmában. Én például pályakezdő vagyok most, első munkahelyemen olyan dolgokat kell megtanulnom, amiket nem is tanítottak annak idején, mert annyira speciális, az egyetemről meg alig jön vissza pár dolog. Másnak lehet jobb az arány, nekem egyelőre ezt dobta a "gép". Nem bánom amúgy, de én szerettem is tanulni. Puskázni akkor puskáztam, ha valamire már nem volt időm, akkor azt kiírtam, arra az esetre, ha kellene, és vagy kellett végül, vagy nem, de egyébként a kiírással némi ismeretet szereztem az ilyen anyagokról is.
2023. nov. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"az a lényeg, hogy az ember egy kerettudásra szert tegyen"

A még fontosabb meg az, hogy megtanuljon tisztességesen élni, vagyis puskázásmentesen, csalásmentesen - erre kell rászoktatnia saját magát már diákkorától kezdve - hacsak nem korrupt, csaló, sikkasztó, stb. emberekre akarjuk bízni az ország vezetését, a beteg szeretteinket, amikor baj van, az otthonunkat, amikor valami elromlik, stb.


"Puskázni akkor puskáztam, ha ... a kiírással némi ismeretet szereztem az ilyen anyagokról is."

Ezeket az ismereteket pont ugyanannyira megszerezted volna akkor is, ha csak kiírod a legfontosabb dolgokat, de végül nem helyezed készenlétbe a dolgozatírás előtt, hogy menet közben puskaként felhasználhasd, hanem a táskád mélyén hagyod a többi jegyzeted között. És akkor az önbecsülésedet sem romboltad volna a puskázással. Így viszont... Amikor később az életben bármilyen(!) helyzetben úgy érzed, hogy nem vagy kellően magabiztos, hogy kisebbrendűségi érzésed van valami miatt, hogy bármi miatt bizonytalannak érzed magad, ahhoz az is hozzájárult, hogy (legalábbis akkor, amikor diák voltál) puskázásra rendezkedtél be.

2023. nov. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Huh, ötös, azért attól, mert valaki puskázgat, nem lesz később adócsaló, tolvaj, sikkasztó, stb., a beteg szeretteink ápolásához meg végképp semmi köze, azért ennyire ne rugaszkodjunk már el a témától meg a valóságtól. :D

A másikra már reagálni sem érdemes, szerintem ilyen világnézettel inkább ne spekulálj érzelmeket, kisebbrendűségi érzéseknek (már akinek van) a magánéletben, szociális háttérben gyökerezik a problémája, kisebb-nagyobb traumákban, nem abban, hogy valaki párszor puskázott diákként :'D Ha már itt tartunk, a puskázásnak az otthoni és akár anyagi teljesítménykényszertől, eredményorientált elvárásoktól kezdve egy sor egyéb háttere is van, nem csak azt kell mögötte sejteni, hogy na, lusta volt valaki tanulni, vagy rosszul osztotta be az idejét, az életben többnyire semmi sem egyszerűen csak fehér vagy csak fekete, de én vagyok a hülye, hogy egyáltalán reagáltam egy ilyen kommentre.

2023. nov. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"attól, mert valaki puskázgat, nem lesz később adócsaló, tolvaj, sikkasztó"

De nem lesz olyan magabiztos se, mint amilyen puskázás nélkül lehetne, amikor ismerkedni vagy barátkozni akar picivel nívósabb körökben, mint a legalja...


"kisebbrendűségi érzéseknek ... gyökerezik a problémája, kisebb-nagyobb traumákban, nem abban, hogy valaki párszor puskázott diákként"

Hát pedig az is a kisebb-nagyobb traumák témaköre, amikor rendszeresen retteg, hogy lebukik, amikor időnként le is bukik, meg amikor (már megint) egyest kap a puskázás miatt, és amikor a szülei erre további traumáknak teszik ki, mert pl. már megint megvonják a zsebpénzét, vagy nem engedik el valami létfontosságú buliba vagy hasonló...


"a puskázásnak ... akár anyagi teljesítménykényszertől ... kezdve egy sor egyéb háttere is van"

Milyen anyagi teljesítménykényerről beszélsz?

2023. nov. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!