Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan fordulhat elő, hogy...

Hogyan fordulhat elő, hogy egyes egyetemi szakok állami ösztöndíjas “verzióján” alacsonyabb a ponthatár mint az önköltségeseken?

Figyelt kérdés

Picit bongyola megfogalmazás, de szerintem értitek, miről beszélek..


Például:

2023 PTE FOK ponthatár-> állami: 410

önk.: 430



2023. okt. 29. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Megvan, hogy egy adott szakra hány embert vesznek fel. És ha a költségtérítésesen az utolsó embernek, aki belefér a létszámba, magasabb a pontja, mint az állami támogatottra jelentkező utolsónak, akkor magasabb lesz a ponthatár. Sőt, ha kevesebb ember jelentkezik, akkor is az utolsóé a ponthatár.


Tehát tegyük fel 10 a létszám, 30 fő jelentkezik. Ha a 10. pontja 430 akkor az lesz a ponthatár. Ez lehet magasabb, mint az államilag támogatotté, mivel külön nézik attól. De ha csak ketten jelentkeznek és a másodiké 430 pont akkor is az lesz a ponthatár, hiába mehetett volna még 8 ember. Nem az a különbség a kgt. és az állami között, hogy alacsonyabb a ponthatár és könnyebben felvesznek.

2023. okt. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki jelöli meg első helyen az állami támogatású képzést, és második helyen ugyanott a költségtérítéses képzést. Egyrészt sokan nem tudják vagy nem akarják a költségtérítéses képzést vállalni, így csak az államit jelölik meg. Másrészt azok, akik végzés után eleve külföldre akarnak kivándorolni, továbbá azok, akik már fölhasználták a 12 állami félévüket, csak a költségtérítéses képzést jelölik meg. S mivel ez utóbbiak általában már diplomások és nyelvvizsgával is rendelkeznek, jó eséllyel magas pontszámuk van. Így aztán könnyen előfordulhat, hogy a költségtérítésesre bekerülők legrosszabbja magasabb pontszámú, mint az államira bekerülők legrosszabbja.
2023. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen szakoknál főleg azok mennek költségtérítésesre, akiknél az állami ösztöndíj kizárt, mert pl. nem európai állampolgárok.
2023. okt. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy már van diplomájuk/ nincs több állami félévük, vagy tudják, hogy nem maradnak Magyarországon ledolgozni az állami féléveiket és így egyszerűbb mint visszafizetni
2023. okt. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Adott a képzés van pl 30 hely, 20-an jelentkeznek, mindenki államira, kivéve egyet. (Neki pl nincs több állami féléve, fizeti a cég, külföldre menne stb) Ha ő nem a legrosszabb pontszámilag, akkor ez a helyzet áll fenn.
2023. okt. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pl ilyen lesz az én esetem…23 vagyok most kezdtem el egy másik szakot, amivel csak akkor lehet jól elhelyezkedni, ha Msc fokozatig viszed. Pl én az Msc-nél csak a fizetőst tudom majd megjelölni, mivel pont el fog fogyni az állami féléveim száma.
2023. okt. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!