Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem csúszás 1 tárgy miatt?

Egyetem csúszás 1 tárgy miatt?

Figyelt kérdés

Járt már úgy valaki, hogy az utolsó őszi félévében nem tudott megjelenni egy tárgynak az óráin és a tanár nem engedi vizsgázni, viszont mivel az csak őszi félévben van meghirdetve, így emiatt az egy tárgy miatt nem tudná befejezni időben az egyetemet?


Ez esetben valahogy meg lehet oldani mégis a vizsgázást?



2023. okt. 29. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Van ilyen, de tök mindegy, mi mit mondunk, Te esetedben a tanár, illetve a tanszék mondja ki a végső szót, hogy van-e esély méltányos megoldásra.
2023. okt. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mivel nem kaptál aláírást, a tárgyat nem végezted el, vizsgázni sem mehetsz. Méltányossági kérelmet tanulmányok nem teljesítése miatt nem lehet kérni, ezt kimondja a jogszabály. A tárgyat ismételten fel kell venni és elvégezni. Még vizsgakurzust sem kérhetsz.
2023. okt. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2: de azt nem tiltja szerintem a jogszabály, hogy esetleg integrálva valami más tárgyba, neki külön meghirdessenek következő félévre egy kurzust.


Nálam az történt, hogy óraütközés miatt nem vettem fel egy tavaszi tárgyat, amit az egész évfolyamom elvégzett (azért csak nekem volt óraütközésem, mert csak nekem volt ez a szakos párosításom tanárképzésben). Egy évvel később felvettem volna, ekkor utolsó pillanatban szóltak, hogy abban a félévben nem lesz meghirdetve a tárgy, mert nincs kapacitás. Szóltam, hogy ez így nem ok, mert nem mehetek egyéni gyakorlatra következő félévben, ha nem végeztem el mindent, de elbagatellizálták az egészet azzal, hogy majd megoldják valahogy, nem gond.


Hát, rájöttek, hogy nem így megy ez, úgyhogy végül a levelezősökkel csináltam meg a tárgyat, de igazából csak vizsgáztam. Az én esetemben annyiban más, hogy önhibámon kívül kerültem ilyen helyzetbe, de ugyanakkor példa arra, hogy ha nem muszáj, nem csesznek ki a hallgatóval.


Nem egyek bele, hogy milyen okból nem tud a Kérdező bejárni, és nyilván tőle is elvárható, hogy amit el kell végezni, azt el is végezze. Ettől függetlenül lehet egy próbát tennie a Kérdezőnek, ha minden kötél szakad.

2023. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!