Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozat védés során a...

Szakdolgozat védés során a felsorolt irodalmi hivatkozásokba mennyire kérdeznek bele?

Figyelt kérdés
Nálunk az a szabály az egyetemen, hogy a szakdoga végén minimum 30 db szakirodalmi hivatkozásnak szerepelnie kell, megjelölve az oldalszámokat. Nyilván van egy csomó hivatkozás amit csak bele tettem a felsorolásba, de nem olvastam el. Mennyire jellemző, hogy a védés során ezekbe belekérdeznek?
2023. nov. 1. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván van egy csomó hivatkozás amit csak bele tettem a felsorolásba, de nem olvastam el."


Ez nem így működik. Nem csak egy felsorolás ez, amibe elég beletenni random dolgokat. Azért hivatkozás, mert a szakdolgozatod szövegében hivatkozol a forrásra. Nem rakhatsz bele olyan forrásokat a bibliográfiádba, amikre nem is hivatkozol a dolgozatban. Az alapos bíráló bizony végig fogja nézni, hogy minden amire hivatkozol az irományodban, az ott van-e a végén - de csak az és nem több, nem jó ha felfújt listád van.

2023. nov. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Félre értesz, azokat a bekezdéseket behivatkoztam ahol pl a KSH oldaláról gyűjtöttem ki információkat. Ezen kívül nyilván olvastam a témához kapcsolódó szakirodalmat, de nem 30-at, hanem kb 15-20-at. Ezeket, plusz néhányat amit nem olvastam felsoroltam a szakdolgozat utolsó oldalán. Az a lényeg, hogy mennyire szoktak belekérdezni a felsorolt szakirodalomba?
2023. nov. 1. 13:28
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Négy szakdolgozatot írtam és védtem meg, de ilyennel még nem találkoztam (és bírálóból is csak egy volt, aki azért kötött belém, milyen volt a felhasznált irodalom).


De ez nem jelenti azt, hogy nálatok ne lehetne ellenpélda.

2023. nov. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
2023. nov. 1. 14:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 dolog volt.


1. Bíráló belekötött, hogy a források neki nem tetszenek. Megbuktatott, így nem jutottam el védésre. (Az egész dolgozat nem tetszett neki.)


2. Megkérdezték, melyik forrás tetszett a legjobban és miért. (A könyvek közül.)


Mással nem találkoztam.

2023. nov. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A bírálótól kaptam a felsorolt források egy részét, így ezen a téren nem hiszem, hogy gond lenne, inkább csak a védés miatt aggódom.
2023. nov. 1. 16:33
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Az ilyen jellegű kérdéseket egyszerűen nem akarom elhinni. Már középiskolában megtanulod. Döbbenet.
2023. nov. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem azt mondta a bíráló, hogy hivatkozás nélkül idéztem szó szerint, mínusz egy jegy. Pedig sehol :( Aztán a tetves nő a fele szakdolim hivatkozás nélkül, szó szerint belerakta az egy év múlva kiadott könyvébe.
2023. nov. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

7-essel értek egyet. Én úgy éreztem, hogy én vagyok teljesen elveszve a szakdoga írás világában, de azért ennyire még én se.

Minek teszel bele olyan hivatkozást, amire nem hivatkozol? Egyáltalán akkor hogy teszed bele? 22-ig van a szöveg a hivatkozás (attól függően milyen a hivatkozás stílusa...), és az irodalomjegyzékben meg van 28 hivatkozás? :D Vagy ezt hogy képzelted? Egyáltalán, amit tényleg elolvastál, azt rendesen lehivatkoztad benne?


Mit csináltál "szakdolgozat írás" címen, ha nem azt, ami a feladat volt?

2023. nov. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!