Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetem mennyire nézi a...

Az egyetem mennyire nézi a 9-es bizonyitványt?

Figyelt kérdés
Olyat hallottam, hogy főleg a 11-12-es bizonyitványt nézik, ez mennyire igaz?

2023. nov. 3. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Magán az egyetemen egyáltalán nem nézik, a felvételinél számíthat.

Az utolsó két tanult év végi jegyeket nézik magyarból, matekból, történelemből, idegen nyelvből és egy választott természettudományos tárgyból.

Ha a te választott term. tudományos tárgyad mondjuk a földrajz és azt csak 9-10. osztályban tanultátok, akkor annak az érdemjegye számíthat. Azért mondom, hogy számíthat, mert lehet, hogy egyrészt duplázással fogsz bejutni az egyetemre (ebben az esetben semmit nem számít), másrészt lehet, hogy más tárgyat fogsz beszámíttatni, harmadrészt, ha így is marad, nem különösebben számottevő... ennél a pontszámítási módnál egy érdemjegy romlás 2 pontot jelent az 500-ból.

2023. nov. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy az első válaszoló mondja. Ha bekerülsz, akkor a kutyát sem érdekli, hogy neked milyen jegyeid voltak középiskolában.
2023. nov. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha 16 évesen még csak 9.-es vagy, akkor érdekelni fogja őket!
2023. nov. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!