Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogviszony megszűnése kimaradá...

Jogviszony megszűnése kimaradás miatt?

Figyelt kérdés

Kezdeném ott, hogy nem lógtam. Bocsánat ha hosszú lesz, megpróbálom röviden összefoglalni a lényeget.


Szeptemberben elkezdtem egy érettségi utáni szakképzést, októberben pedig betegség miatt hiányoztam 3 hetet. Miközben beteg voltam elküldtem az osztályfőnöknek a lefotózott igazolást (20-án), de nem igazolta el a hiányzásaim. 24-én beadtam a kérelmet a kiiratkozásról, mivel nem arra a szakra vettek fel, amit szerettem volna tanulni (amikor beiratkoztam azt mondták, hogy szeptemberben át tudnak tenni arra, amire szeretném, ha a jelenlegi nem tetszik). Nem akartak áttenni, úgyhogy gondoltam egyszerűbb lesz ha dolgozok.

Bementem, átvettem a bizonyítványom (amiről azt hittem, hogy a nevemen kívül kb üres), de benne van a hátuljában, hogy a jogviszonyom "kimaradás miatt szűnt meg", mintha lógtam volna, vagy valami, miközben igazoltan hiányoztam.


Először is: miért lehet ez, ha nem igaz?

Másrészt: lehet ebből nekem bármilyen hátrányom? Jövő héten jelentkeznék a munkaügyi központba (ahova vinnem kell a bizonyítványt is, amiben ez benne van). Lehet, hogy ezért nem fognak álláskeresőnek regisztrálni, mert azt hiszik lógós vagyok, vagy feleslegesen parázok ezen? (A betegségen kívül nem voltak más hiányzásaim.)


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



#OKJ #kimaradás #tanulói jogviszony #Érettségi utáni szakképzés
2023. nov. 4. 19:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szakszó. Nem adhatják ki a bizonyítványt megjegyzés nélkül.
2023. nov. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!