Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 120-as IQ-val van esélyem az...

120-as IQ-val van esélyem az orvosira?

Figyelt kérdés
Megcsináltam nemrég a Mensa tesztet, ahol az jött ki, hogy 119-124-es érték közötti “intelligenciám” van. Most vagyok 11.-es gimis és igazából itt ks-ban nagyon ellustultam. Csupa 3-as, 4-es jegyek meg egy-két 2-es:/ Viszont ez a teszt nagyon jól jött most mert adott egy kis löketet. Alátámasztotta, hogy többre lennék képes. Ha nagyon ráfekszem a bioszra, kémiára akkor szerintetek sikerülhet? Kémiából járok fakultációra, bioszból nem mert nagyon gáz a faktos tanár..

nov. 5. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Ez rajtad múlik

Ezek az iq tesztek azért nem mutatnak pontos eredményt, szóval én nem nagyon hinnék neki.

Ha megy a biosz/kémia nyilván van esélyed

nov. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Persze, van esélyed, de nem a 120-as IQ miatt. Orvosihoz szorgalom és kitartás kell elsősorban. Ez a "többre lennék képes" duma csak önmagad becsapása. Ha nem vagy hajlandó leülni a könyv fölé és megtanulni az anyagot, akkor lehet akármilyen magas az IQ-d, nem fogod tudni az anatómiát/biokémiát. Ha változtatsz a hozzáállásodon, akkor persze minden esélyed megvan arra, hogy bekerülj az orvosira, de egy online teszten kijött szám ehhez kevés lesz, rengeteg energiát kell belefektetned.
nov. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
Az nagyon gyenge eredmény. Arra alkalmas lehetsz a pályán ha elvégzed az egyetemet pár év csúszkálással, hogy beülj valami borsodi cigányfaluba háziorvosnak, de hogy nem leszel egy kutatóprofesszor az is fix.
nov. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
3, trollkodj névvel a fb-n. Ja, azt nem mered...
nov. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Ha 120 IQ lenne akkor tudnád, hogy okos vagy, mert nem ilyen jegyeket szeretnél +tudnád azt is, hogy ennek megállapítására sokkal komplexebb teszteken és vizsgálatokon kéne végig menned és nem a gyakori kérdések oldalon akarnád megerősíteni mások által az önbecsülésedet, csak mert egy halvány szikra fellobbant benned egy random teszt eredménye miatt, ami megkérdőjelezhető…


Tanulj sokat és szerezz jó jegyeket és gondold át mi szeretnél lenni anélkül, hogy a Dr. Titulus lebegne a szemed előtt…mert nem csak ezzel a címmel lehet a társadalom számára elismert…


Elsőként tanult meg magadat szeretni és minimum egy olyan átlagot eléri, amivel saját magadra lehetsz büszke…ha maximalista vagy, de lusta az igazán szar kombináció = depresszió…szóval ajánlom ne erre fecséreld el az időd, hanem tanulj…


És nagyon remélem, ha mégis az orvosira mész azt nem a társadalmi nyomás miatt teszed, hanem azért mert örömmel tölt el a fehér köpeny hordása és az embereken való önzetlen segítés akarása +engem mindig is vonzott, az hogy kórházban szeretnék dolgozni…nekem ez olyan érzés mintha az előző életemben is ez lett volna a hivatásom…


Természetesen ezt már egy elhivatottság és csak abban reménykedem, hogy legalább szereted tanulni a biológiát és a kémiát…mert ha nem akkor csak tudd…emberek élete múlik majd a tanulmányaidon…

nov. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
76%
Szerintem nem sokat lehet adni az iq tesztre. Ha érdekel a téma és szorgalmasan tanulod nagy valószínűséggel sikerülni fog.
nov. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5 Ja hát a nevem előtti doktori titulus lenne az utolsó ok amiért orvosi egyetemre mennék…

Nem vagyok sznob. Engem valóban érdekel ez a szakma.

nov. 5. 16:47
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem átlag iq val is ellehet végezni (110 az már átlagfelettinek számít). Meg kell próbálni, csak ott fogod meg tudni az első két félév után hogy neked való e vagy sem.
nov. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
A 120-as IQ-d azt jelenti, hogy jó a problémafelismerő- és megoldó készséged, de ettől nem fogod tudni a latin szavakat és a gyógyszertant se, viszont adhat egy alapot és egy önbizalmat ahhoz, hogy te "okos" vagy, elvileg mennie kéne. Vagy elkezdesz célirányosan tanulni, vagy nem fog menni, ezt a 120-as IQ-val fel kell tudni ismerni. (orvos)
nov. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
Semmiképp ne jelentkezz!
jan. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!