Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lenne esélyem így bejutni az...

Lenne esélyem így bejutni az orvosira?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 10. Osztályos vagyok most és már kiskorom óta érdekelnek a betegségek mostanában a mentális problémak. Pszichiáterként szeretnék dolgozni vagy általános orvosként. A probléma csak az hogy humán tagozatos iskolába nyertem felvételt így csak 2 évig tanulok kémiát ( amiből amúgy sosem brillíroztam , általsnosban nem volt tanárunk) és 3-3ig biológia és fizika , ezek nagyon érdekelnek. Ötös vagyok belőlük de úgy érzem nem elég nagy a tudásom egy emelt érettsègihez vagy egy orvosi egyetemhez. Van két nyelvvizsgám. Ha eljárok biosz fakultációra és abból emelt érettségit teszek lehet esélyem bejutni vagy mindenképp kell mellé egy fizika/kémia is ?

2020. febr. 16. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kell fizika vagy inkább kémia, eljarhatsz pl egy külön tanárhoz
2020. febr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor kell egy emelt biológia és egy közép fizika/kémia. Ha tartom a mostani átlagom és ezekből le tudom tenni az érettségit akkor sikerülhet? Számìt a nyekvvizsga ?
2020. febr. 16. 15:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kell az emelt biológia, és mellé emelt fizika vagy kémia is.
2020. febr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. febr. 16. 15:23
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak azért vagyok elbizonytalanodva mert a családom és tanáraim nem támogatják ezt a tervet. Mivel nagyon alacsony számban kapjuk ezt az oktatást és szerintük hozzám más illik. De ez engem érdekel. Ha nyáron elmegyek dolgozni és a pénzből tudnék különtanárhoz járni akkor sikerülhetne ?
2020. febr. 16. 15:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, lenne 2 éved felkészülni az érettségikre, bőven elég.
2020. febr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno a fakttal volt 2 kémia órám a héten. Eljártam tanárhoz, és simán bejutottam.

2 éved van, bőven elég ahoz hogy felkészülj. Akár nyáron is tudsz vele foglalkozni.

2020. febr. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2020. febr. 16. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!