Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a kémia számolást bebukom,...

Ha a kémia számolást bebukom, van még esélyem duplázással orvosira bekerülni?

Figyelt kérdés
Valaki járt így?

2019. jan. 15. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kémiád nem lesz jó akkor nem érdemes duplázni. Ha a többi tárgyad sem jó akkor viszont muszáj lesz rágyúrni a számolásra. Még bőven van időd májusig, csak be kell gyakorolni
2019. jan. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyik számolás se megy akkor duplázással tuti nem lesz elég pontod.
2019. jan. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Persze igyekszem még, csak tudom, hogy nem megy annyira. Ezért is inkább az elméleti részt akarom tökéletesíteni + a bioszra gyúrok. Hátha...

Mivel már kijártam a gimit, így csak a duplázás számít, más út nincs, hiába lettek jók a többi tárgyaim.

2019. jan. 16. 00:04
 4/12 anonim ***** válasza:

"Mivel már kijártam a gimit, így csak a duplázás számít, más út nincs, hiába lettek jók a többi tárgyaim."


Ez nem igaz. Mikor fejeztél? Gondolom azért 2005 után.

2019. jan. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Persze, jóval utána, '16-ban. Én úgy tudom, hogy ha érettségiről csak tanusítvány van, nem lehet vitt pontokkal számolni. De ennek később utána nézek még akkor.
2019. jan. 16. 13:31
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

igen, úgy van, ahogy a kérdező mondja.

Mi már csak duplázni tudunk, és nem támaszkodhatunk az előző jegyekre. Ezért átlagosan 86%-os emelt érettségit kell tenni, hogy bejussunk :) sajnos :(

2019. jan. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez mióta van így? (Komolyan érdekel, mert még nem hallottam ezt, és szeretek tájékozott lenni. Tudtok linkelni róla?)

Mert '16-ban én tanúsítvánnyal és hozott pontokkal jutottam be.


Amúgy nézz meg egy régebbi feladatot, és látni fogod, hogy túl nagy részét képezik a számolások az érettséginek, hogy megengedhesd magadnak, hogy elengedd:( - HA tényleg rákényszerülsz a duplázásra, szinte azt sem engedheted meg, hogy egy darab több pontot érő számolást el se tudj kezdeni - vagy csak 2-3 pontot szerezz belőle.

2019. jan. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Felvi.hu


[link]


Lényeg:

Figyelem! Az érettségi bizonyítvány megszerzését követően szerzett érettségi tanúsítványokban foglalt eredmények nem vehetők figyelembe a tanulmányi pontok érettségi átlagának számításakor. Ennek oka, hogy a tanulmányi pontok a jelentkező középfokú tanulmányainak teljesítményét tükrözik!


Szerintem röhejes, de ez van :/ Régóta így lehet, nem hiszem, hogy '16-ban máshogy lett volna. Például ezt most találtam, '13-ban is járt valaki pórul emiatt: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Egyébként a számolás bebukása alatt azt értettem, hogy egy számolásos feladatot se bírtam hibátlanra csinálni (az érettségi feladatsorokban, de amúgy az ötösöm lesz-ben meg képes vagyok rá...) Áh de nem akarom túl taktikázni, csak hajtani kell és lesz valahogy :)

2019. jan. 16. 21:14
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

ez csak annyit jelent, hogy a javított érettségi nem számít bele az 5 tárgyból számolandó érettségi átlagba

tehát ha mondjuk te javítani szeretnél mondjuk a matek érettségiden hogy feljebbhúzza a pontjaid, hiába teszed, mert az érettségi bizonyítványban szereplő eredmény fog számítani

ugyanúgy ha pl. az 5. érettségi tárgyad a biosz volt, de nem lett túl jó és most újraérettségizel, akkor az átlagba az számít, ami az érettségi bizonyítványodba szerepel, viszont a két felvételi tárgy százalékos eredményének hozzáadásakor már a legutóbbi(legjobb) érettségi eredményed nézik

2019. jan. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon bebuktam a számolásokat (egy se lett hibátlan, max. 3 feladatrész a 4-ből), úgy kb. 50%-os írásbelim lett, de azért természetesen nagyon rágyúrtam a szóbelire, amivel sikerült annyira felhúznom, hogy Ötösöm lett kémiából, és persze orvosira is felvettek. :) Még mázli, hogy szóbelin nincs számolás!

Csak egy jó tanács: ne ragaszkodj görcsösen az Ötösöm lesz-hez, nem kell belőle minden számolás, nem a mennyiség a lényeg, hanem a minőség. ;)

2019. jan. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!