Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi véleményetek, tapasztalatot...

Mi véleményetek, tapasztalatotok a Logisztikai mérnök szakról?

Figyelt kérdés
Érdeklődni szeretnék ez a szak iránt? Mennyire nehéz vele elvégezni? Mennyire nehéz az elhelyezkedés? stb.

nov. 5. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hello

BME log.mernoki hallgato vagyok

Van par nagyon mumus targy, fizika-matek eloismeret nem rossz ha van.

Aldozatkesznek es elkotelezettnek kell lenni, de hozhato. Elmeletileg a felevek elorehaladtaval konnyebb lesz, en ezt nem tudom, meg csak 3. feleves vagyok, eddig nem ugy tunik, hogy jelentosen konnyebb lenne.

Elhelyezkedes jo, azt hiszem valami par honap alatt 90% feletti az elhelyezkedes.

Tapasztalattal no a fizetes, salary-n azt hiszem 900k korul van az atlag egy 5-10 ev tapasztalattal. Nyilvan sok forgatokonyv letezik, de ezt is el lehet erni. Univerzalis szak, sok mindent lehet vele kezdeni es sok elhelyezkedesi lehetoseg van.

Egyebkent mar lediplomazott, alkalmazasban levo logisztikai mernokok velemenyet en is megkoszonnem egyuttal.

nov. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
*900k termeszetesen brutto.
nov. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

KB azonnal el lehet vele helyezkedni.

Fizetés: közlekedésmernöki alapszakkal (régen nem volt külön logisztika alapszak csak szakirány), logisztikai mérnök mesterrel, 5 év tapasztalattal, Budapesten sima irodai rugalmas munkaidővel, nagy cégnél bruttó 750.000 Ft+cafetéria


BME-n minden mérnök szakot nehéz elvégezni.

nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3: hát azért az Budapesten nem olyan nagy szám az br 750es bér, egy infos-villamos-mechatros 5 év után sztem bőven br 1 Misi korul jar. Persze ehhez is gratula, a közlekedés mérnök nem egy agyon fizetett szakma, ahhoz kepes viszont jó... Mondjuk én mérnök szakokon belül ezt a fentebb említett triót szoktam ajánlani azoknak akik jól akarnak keresni..
nov. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, 4-esnek szol:

Figyi, ertjuk, de nem biztos hogy ugy iteljuk meg onbizalomtol lerobolva 17 evesen, hogy egy villanyt, mechatrot el tudnank vegezni (ld.: en, amugy azota rajottem, hogy menne), es van olyan is aki amugy magasrol tesz a fizetesre, es o AKKOR IS vasutas akar lenni. Peldaul.

nov. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én Győrben végeztem idén nyáron, valószínűleg könnyebb, mint a BME-s képzés, de nagyságrendileg ugyanezt tudom elmondani. Fizikai előmenetel nagy előny, főleg az első 4 félévben, amíg többségében műszaki tárgyaitok lesznek. Viszont én alá tudom támasztani, hogy ez után már könnyebb tárgyak jönnek, egyrészt azért, mert ezek már végre szakmát érintő tárgyak lesznek, amire már nem lesz akkora nyűg készülni.


Elhelyezkedésről annyit, hogy viszonylag könnyen el lehet helyezkedni vele (na jó, a mostani válság idején talán valamivel nehezebb), én gyakornokként kezdtem és szerencsére a cég megtartott végül teljes állásban is. Fizetésem középszerű, idővel lesz majd jobb is, illetve talán lehetne most is egy másik helyen, de az első éveimben inkább maradnék ott, ahol most vagyok.


A logisztikának több ága is van, ezt majd a tanulmányaid során eldöntöd, hogy melyiket tartod érdekesebbnek, de igazából a cégek ellátási láncainak a legelejétől a végéig szükség van logisztikusokra. Gyártócégeknél nagyobb a fizetés, mint logisztikai szolgáltatóknál. Illetve a nyelvek nagyon fontosak! Egy erős angol mellé nem árt egy legalább középszintű második nyelv sem.

nov. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
It-fejlesztés , gyártás, logisztika kB ez a sorrend
nov. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!