Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ügyvédnek tanulni hova?Nagykőr...

Ügyvédnek tanulni hova?Nagykőrös-Kecskemét-Cegléd+környéke

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni.Nagyon bizonytalan vagyok-e térbe.Szóval van egy főcélom,ügyvédnek lenni.A képességeim megvannak hozzá,ötös tanuló vagyok,könnyen tanulok,töriből jó vagyok.Viszont a továbbtanulásba (általános iskola után) még elégé bizonytalan vagyok.Egyértelműen gimnáziumba kell menni,ezzel tisztába vagyok.Viszont nem tudom hogy melyikbe lenne igazán érdemes.Nagykőrös,Cegléd,

Kecskemét és környéke lenne nekem jó.Ki milyen gimit tud ajánlani?



2023. nov. 6. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy ügyvéd legyél, jogra kell menni.

Ehhez pedig jó jegyek kellenek, főleg, ha nem önköltségesen akarsz tanulni. Jó gimit érdemes keresni, de én ezt a területet nem ismerem. Akármelyik iskolába is mész, fontos az önképzés, önálló tanulás kialakítása, erre találsz anyagokat könyvtárban, leggyorsabban youtubeon, ha még általános iskolás vagy, nem biztos, hogy annyira még kialakult ez nálad, de nem is kell ezen ennyire előre agyalni most. Én jó suliba jártam, de pocsék tanárokkal, szóval relatív, hogy végül mit fogsz ki, ezért fontos az, hogy legyél szorgalmas, akárhová is mész, de persze egy hírből jó sulit is érdemes lehet megcélozni. Szerintem érdemes kigyűjteni az összes megközelíthető iskolát, és mindegyikre egyenként rájuk keresni. Ha hasonlóak vagy nincs olyan, ami tetszene, érdemes akkor az időben a legközelebbit választani. De ezek csak az én tippjeim.

2023. nov. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzátennék, hogy esetleg egy szempont lehet gimi választásánál az idegen nyelv pl nyelvi előkészítős osztály, vagy csak simán magasabb óraszámban idegen nyelv. Azért írom ezt, mert nekem baromi jól jött, hogy angolból és németből is felsőfokú szinten tudok, mivel tanulunk nemzetközi jogot, eu jogot, sokszor előfordul idegen nyelvű forrás, vagy hogy eredeti nyelven kell megnézni vmilyen joganyagot, mert a magyar fordítás kérdőjeles stb. Nyilván nem a szaknyelv az elvárás, de ha van egy alaptudás, akkor sokkal könnyebb megérteni. Vagy ha esetleg nincs ilyen gimi a környéken, akkor szabadidőben magántanárhoz lehet érdemes eljárni.
2023. nov. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!