Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem lenne a legjobb...

Melyik egyetem lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés
Egy vidéki egyetemen végzek idén történelem szakon, és szeretnék mesterszakon tovább specializálódni a Koreai-félsziget (20. századi) történelme felé, ezzel pedig itt nem foglalkoznak. Melyik egyetem az, ahol a legjobban foglalkoznak ezzel a témával történelem BA-n, illetve megvan a megfelelő háttér ehhez? Szeretnék megpályázni majd egy koreai ösztöndíjat is, de az sem baj, ha valahol Európában lehet ilyenről tanulni. Én egyelőre az ELTÉ-t, a Károlit, és a Pázmányt néztem ki, de leginkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.

nov. 6. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az eltén végeztem egy keleti nyelvi szakon. Magát az egyetemet ajánlani tudom. Viszont:


1) ha nem koreai az alapszakod, akkor tényleg teljesen felesleges mesterszakon erre szakosodnod. A koreai szakosok sokkal tudjak Koreáról, beszélik a nyelvet, rengeteget olvastak erről. Esélyed sincs hozzájuk képest.


2) Viszont még beelőzheted őket “jobbról” egy jó gazdasági alapszakkal. A külkeren (BGE-KKK) van levelezőn nemzetközi gazdálkodás, kereskedelem marketing 3 éves alapszak. És az alapszakos töri BA diploma jegyét veszik pontszámnak, illetve elengedik az emelt szintű matek érettségit.


Én is elvégeztem egy ilyet, igaz én már mesterszak után, de életem legjobb döntése volt.

nov. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De engem csak a történelem érdekel, nem a többi része.
nov. 7. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!