Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem lenne a legjobb...

Melyik egyetem lenne a legjobb választás (dilemma lent kifejtve) pénzügy számvitelre?

Figyelt kérdés

Idén fogok végezni az elte btkn, de nem szeretem azt a szakot (se szakmát) amit tanulok, nem szeretnék ezzel foglalkozni. Egy két éve elkezdett eléggé érdekelni a pénzügy, a matek, a gazdaság (előtte soha nem érdekelt, matekból nincs is emelt érettségim).


Szeretnék felvételizni idén pénzügy számvitelre, és elvégezni még egy alapszakot, viszont szeretnék emellett fixen dolgozni is valamit, nem támogathatnak örökké a szüleim, az agy-elhalasztó diákmunkákból is kicsit elegem van, szeretnék most már a karrieremmel foglalkozni.


Az a kérdésem, hogy melyik lenne jobb döntés, elmenni BGE-re duálisra, (mindenképp lenne szakmai tapasztalatom, fizetésem, tudnék rendesen tanulni stb.) vagy inkább Corvinus? (legtöbb ismerősöm szerint akik egyikre vagy másikra járnak, a BCE jobb és nívósabb is, plusz több pénzügy, kevesebb számvitel - ami engem jobban vonz).


Csak ez a két egyetem érdekel, illetve az, hogy kinek milyen tapasztalata van a nappali képzés melletti szakmai gyakornoksággal/munkával, amennyiben nem duálison van ezen a szakon. Egyébként azért vagyok ennyire rápörögve a duálisra, mert a jelenlegi szakomon ha nincs 2 év szakmai tapasztalatod mire végzel, akkor kitörölheted - bár amúgy se akarnék azzal foglalkozni, de így járni sem szeretnék majd a pénzügy végén.


Előre is köszi a válaszokat!:)



2020. nov. 16. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Érdeklődnék, hogy mit tanulsz a BTK-n?

Én BGE-re járok, nem pénzügy számvitelre, közgazdász leszek. Szerintem nálunk is jó az oktatás, bár én nem a PSZK-n vagyok. Corvinust talán tényleg többen

dícsérik. Van az emberekben egy nagy BGE utálat valamiért 😅

2020. nov. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Média és kommunikációt tanulok, nagyrészt társadalomtudomány és sok sok gyakorlati óra, de valahogy nem az én világom.:)

Egyébként közben megnéztem, és a Corvinus ösztöndíj megtartásához (ha sikerülne egyáltalán megszereznem xd) 4es átlag kéne, nem tudom azt tudnám- e minden félévben hozni szóval ez kicsit ellene szól.

2020. nov. 16. 23:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. A Corvinus mellett is simán lehet dolgozni, én is dolgozok psz mellett, nem olyan vészes eddig. A Corvinusnak is van duális psz képzése csak a székesfehérvári campuson, de van budapesti partnercég is. 3 nap suli, 2 nap meló. :) van róla bőven tapasztalatom, ha van kérdésed írj nyugodtan.
2020. nov. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged, a Corvinus egyértelműen jobb. Közgazdaságtan és számvitel tantárgyakat volt lehetőségem összehasonlítani más egyetemeken lévővel, érezhető a minőségbeli különbség.
2020. nov. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Nem akarom telespamelni a gyakorit egy másik kérdéssel, de ha valakinek van véleménye ill. tapasztalata a BME GTKról vagy megvan neki a METUs tanegységlista (csak coospaces regisztrációval elérhető), akkor megköszönöm ha leírjátok és elkülditek privátban.

2020. nov. 20. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!