Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elég lehet a pontom osztatlan...

Elég lehet a pontom osztatlan tanárira?

Figyelt kérdés
Amikor érettségiztem, inkább azokra tanultam, amik kellettek az egyetemhez. Na közben otthagytam és most szeretnék jelentkezni angol magyar szakpárral tanárira. ELTE, Károli vagy Pázmány. A gond csak az, hogy 314 pontom van csak. Gondolkozom, hogy újraérettségizem emelt angolból, de nem tudom, érdemes e. Az elmúlt években ennél több volt a ponthatár. Másik kérdés, ha egy szakot indítanak pótfelvételin is államin, akkor nem telt be ugye a szak, akkor van esélyem bejutni? Az ELTE-t néztem és ott indult tavaly.
nov. 10. 15:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Az efféle esélylatolgatás teljes mértékben sötétben tapogatózás: hiába írja itt neked bárki, hogy szerinte jövőre elég lesz 314 pont, vagy valaki más, hogy szerinte nem lesz elég, semmi biztosíték nincs egyikre sem. Részben azért, mert a ponthatár a többi jelentkező pontszámától is függ, akik jórészt még nem is érettségiztek (és a jövő évi angol és magyar érettségi feladatok nehézségét még senki nem tudja); részben pedig azért, mert a pontszámítás szabályai 2024-ben megváltoznak, így az előző évek ponthatárai sem jelentenek közelítően sem alapot az efféle jóslásokra.


Én a helyedben nem hallgatnék senkire, sem ezen a fórumon, sem máshol, s nem alapoznám a bejutást egy ilyen lutrira. Ha ugyanis nem teszel semmit, s emiatt mondjuk 2 ponttal lecsúszol, akkor lehet, hogy egy egész évet várhatsz, mert az égvilágon semmi garancia nincs arra, hogy jövőre meg lesz hirdetve a pótfelvételin az általad kiszemelt egyetemeken államilag támogatottan a magyar-angol szakpár. Próbálj inkább egy magasabb pontszámú érettségit megcsinálni valamelyik tárgyból. Az erre fordított idő, pénz és energia összemérhetetlen azzal a hátránnyal, hogyha csak egy évvel később kerülsz be az egyetemre, s így egy évvel később állhatsz munkába mint tanár.

nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!