Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi haszna van az iskoláknak?

Mi haszna van az iskoláknak?

Figyelt kérdés

Minden sz8rdarabát megtanitanak, de ami az eletben fontos vagy akarmi arrol alig alig esik szo..De ez van, sokaknak meg igyis a 8 altalanos jutott csak..


a mateknak és az iras-olvasasnak kb harmadik osztalyig van ertelme


nov. 11. 08:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

"a mateknak és az írás-olvasásnak kb harmadik osztályig van értelme"


Mondjuk furcsán néznének az ügyfeleim, ha ált. isk. 3. osztályos matekkal próbálnék megoldani mesterséges intelligencia feladatokat, de biztosan igazad van.

nov. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

"a mateknak és az iras-olvasasnak kb harmadik osztalyig van ertelme"

. Azért hasznos lesz, ha el tudod olvasni az összetevőket a tisztítószereken munka közben.


Egyébként miért az iskolában kellene megtanítani mindent az életről? Úgy képzeled el, hogy a szülő 6 évesen adja be a gyerekét egy falanszterbe, mert már úgysincs semmi dolga vele?

nov. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Túl sokat tanítanak és nem alaposan, ebben egyetértek. De az iskola egy nagyon fontos dolog. Gondolj bele ahol nincs iskola, mindenki buta és mehet földet művelni 12 évesen, olvasni se tudnak.
nov. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Az a "gond", hogy reszben igazad van kerdezo. Mert valoban rengeteg felesleget tanitanak. Peldaul allegoriat, enek elmeletet mikor a budos francba fogsz felhasznalni tudaskent?


Abbol a szempontbol "fontos", hogy legyen erettsegid, nem is rossz, ez a mondat vegen kiderul, hogy miert, aztan mehetsz jelentkezni egyetemre, majd ha egy olyan helyre akarsz jelentkezni ahol magas a ponthatar vagy nehez az erettsegi pl emelt fizika vagy emelt kemia ahol gyakorlat is van, bele is kerdezhetnek, es rovid idod van, szobeli is.


A 2024-es erettsegire meg visszaternek a memoriter szamonkeresek, azaz egy verset felidetethetnek veled, most nem tudom tetelbol vagy csak ugy random.


Szoval ezekbol a szempontokbol, ha ez a celod, fontos az iskola, majd az egyetem. Ahol amugy szinten van toltelek targy mint enek elmelet es kb 40%-a hasznos amit felhasznalsz majd a valo eletben es annak is 50%-a amit tenyleges hasznalni fogsz, szoval rohej.


Egy jo pelda, BME mernokinformatika, mar nem emlekszem melyik targy.. rendszertervezes? Vagy valami ilyesmi. Porszivorol meg ilyenekrol beszelt mint pelda az illeto. Aztan mehettel laborra C++ ban programozni ami mar hasznos(abb).


Ezert jo/kell az iskola elvegzese, legyen szo altalanos, kozep vagy felsooktatasrol. Vagyis az utobbi az az elozo kettotol fugg.

nov. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%

"Egyébként miért az iskolában kellene megtanítani mindent az életről?"


Mondjuk azért mert elvileg emiatt van az iskola. 🤣

Jó, nem azt várom el tőle, hogy tanítson meg hogy kell BTC-t shortolni, vagy melyik altcoinnal tudom megszedni magam hosszútávon, és melyik részvénybe fektessek stb, de azért valami életszerű dolog nem ártana, aminek tényleg a hétköznapokban is hasznát venni. Pl. a mindennapos tesi helyett, amire kapacitása sincs az iskoláknak, sokkal értelmesebb volna valami olyan óra, ami általános hétköznapi dolgokat tanítana, pl. hogyan épül fel az államszervezet, alapvető ügyintézésekbe betekintést adni stb, hogy aztán gimi után ke kelljen kukán állni egy hivatal portáján, hogy mégis hova menjél ezt meg azt a papírmunkát elintézni pl.



Meg eleve az iskola hozzáállása és az ottani rendszerszemlélet és gyakorlat teljesen ellentétes a való élettel.

Az életben pl. sokszor nem előre betanult módszert alkalmazol egy feladat megoldására, amire felkészülsz előtte, hanem kapsz egy váratlan feladatot, amire a megoldást akkor kell kitalálnod.

A másik meg, hogy teljesen belenevelik mindenkibe ezt a meghunyászkodó mentalitást, hogy fogadj el mindent, fogd be, és bólogass, ne kritizálj, ne legyen ellenvéleményed stb.

nov. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Az a haszna, hogy gondolkodni tudó, véleménnyel rendelkező felnőtt legyél, akit nem tudnak manipulálni, megtéveszteni. Nem, 3. osztályban még nem jutsz el idáig. Bár ilyen oktatás mellett lassan középiskolában sem. Meg kell tanulni helyesen írni (nyelvtan), meglátni az összefüggést az események között

(történelem) , észrevenni, hogy valami többről szól, mint amennyit leír (irodalom) vagy éppen átszámolni a fizetésedet vagy egy csekket, mert gyanúsan kevés/sok (matek). Az sem árt, ha beszélsz idegen nyelveket, a magyar nem éppen világnyelv. És egyébként is sokan külföldre költöztek/költöznek (vajon miért?), ahhoz kell a nyelvtudás. De az sem árt, ha tisztában vagy a tested működésével (biológia), és nem tudnak például azzal rémisztgetni hogy az aszkorbinsav (ami a C-vitamin) rákkeltő, és az is jó, ha tudod, melyik ország hol van, kik az EU tagok... (földrajz) Minél többet tud valaki, annál jobban átlátja a dolgokat és nem gyakorikérdéseken fog megoldást kunyerálni egy 5 mondatos fogalmazásra vagy egy átlagszámításra. Aki nem tanult, azt az orránál fogva tudják vezetni. Át akarják verni? Át is fogják, mert nem fog neki feltűnni.


Mindezek mellett erős személyiségfejlesztő hatása van az iskolának, sok pozitív és negatív hatás ér, sok különböző emberrel (diákok, tanárok, stb) találkozol, sok akadályba ütközöl, amikkel meg kell küzdeni. Jó esetben nyitottabb, talpraesettebb, érettebb leszel az iskolás éveid végére. De aki általános suliban leragad ott, hogy "hahaha, nézd már milyen cipője van, verjük meg"... hááát. Na belőlük kéne minél kevesebb, mert felnőtt korukra is ilyenek maradnak. :D

nov. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 IgaziÚriember ***** válasza:
56%

"a mateknak és az iras-olvasasnak kb harmadik osztalyig van ertelme"


Elképzelhető, hogy számodra ott véget is ér a tudomány, mert egy 3 műszakos gyári munkástól nem várnak többet, sem egy mosogatótól. Viszont egy hozzám hasonló főorvosnak és egyetemen oktató kutatónak az általános 3. osztállyal nem ért véget a tanulás.

nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
19%

"Peldaul allegoriat, enek elmeletet mikor a budos francba fogsz felhasznalni tudaskent?"

. Még mindig az a helyzet, hogy tanulás során egyrészt egy kompetenciát sajátítunk el. Másrészt a dolgok elsajátításának van járulékos hatása is, pl. fogékonyabbá válunk az absztrakt gondolkodásra, ami kultúránk és ezernyi más kompetencia elsajátításának alapja. Ezért kell pl. a Pitagorasz-tétel, mert megtanuljuk vele, hogyan lehet egy valós problémát egy matematikai modellel megoldani.


Ez az, amit laikusok sosem értenek meg, csak hőbörögnek, hogy "minek ez?".

nov. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%

"Mondjuk azért mert elvileg emiatt van az iskola. 🤣"

. Nem, nem ezért van, legfeljebb néhány alternatív pedagógia állítja ezt magáról.

Még mindig a nevelés a szülővel kezdődik.

nov. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
16%

...de ami az életben fontos, vagy akármi, arról alig-alig esik szó...


A helyesírást például iskolában tanítják, mégis fontos az életben. Az ablakmosást, takarítást, WC-pucolást pedig otthon kellene megtanulnod. Ezt ne várd el az iskolától!

nov. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!