Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Debreceni SZC Mechwart...

A Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum milyen iskola?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Gondolkodtam azon, hogy a Mechwartba menjek-e tanulni, de sok olyan véleményt olvastam, amik leginkább negatív irányban íródtak,szóval az érdekelne, hogy tényleg ennyire rossz lenne az iskolai tanítás/épület/közösség?
nov. 15. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel 99%-ban fiú iskola, reál szakirányú oktatással, így el lehet képzelni, hogy mi megy ott. Ahol ennyi fiú van összezárva ott napi szinten megy a szivatás, ami olykor agresszívvé is válhat, a tanároknak ehhez kell alkalmazkodnia ezért szigorúnak kell lenniük, hogy fegyelmet tartsanak, ami egy idő után merevvé és begyepesedetté teszi őket. Maga az iskola épület is egy komor múlt századi szörny ami szintén rányomja a bélyegét a hangulatra. Több embert ismerek akik oda jártak és túlélték, de nagyjából így is emlékeznek rá amit túl kellett élni. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem érezheted ott magad jól vagy, hogy nem szerezhetsz jó élményeket is. Van aki pont az ilyen légkört szereti és ezért nem megy gimibe a lányok közé.
nov. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%
Nyomasztó, depresszív, szívatós
nov. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Heló, hatodik évem húzom itt. Biztos csábítgatnak ilyen-olyan ösztöndíjakkal meg minőségi oktatással, fele igaz fele nem. Engem is naívan behúztak ide, hogy milyen frankó a tanítás meg bárhova mehetsz vele én meg hittem nekik aztán késő volt váltani. Gépgyártás technológia szakon vagyok, arról fogok beszámolni.


Nehéz sulinak mondják, tanulni nyilván kell mint mindenhol de itt jön a szarleves. Az oktatás gyenge, cserébe sokat várnak vissza tőled. Múlt évben ment el egy tanár aki tanított, csak magyarázott magának a táblánál olyan dolgokat amiket soha nem használunk(nem csak az én tapasztalatom, szakmailag elismert tanárok mondták róla, hogy tényleg nonszensz amit tanít). Nincs gond, mert elment de sok az ilyen tanár az iskolában. 10-ből 2 tanárra fogod azt mondani, hogy érdemes bejárni az órájára, többinél akár otthon is ülhetnél. Én és jópár haverom inkább magunk tanultunk, készítettünk vázlatokat könyvekből mert egyszerűen nulla volt a tanítás, nem lehetett volna így leérettségizni.


Ha most megjött a kedved, hogy milyen jó lesz bejárni instagrammozni suliba közben meg kapod a lóvét - nem lesz jó, nagyon rá fog fázni az ember.


Haverom most jött ebbe a suliba, az alapokat nem tanítják meg neki műszaki rajzból de visszavárják tőle cserébe az ötszörösét.


Az épület mint az első hozzászóló mondta valóban inkább egy szovjet kórházra hasonlít, depressziós. Omladozó falak,csempék jó pár helyen, a karbantartó(aki már nincs) szart az egészbe, sufni öreg volt.


Mindenesetre, hogy pozitívat is mondjak: habár a tanítás egy kalap fos, olyan szinten tanítanak meg téged szakmából, és reál tantárgyakból, hogy onnantól kezdve kisujjból felvegyenek egyetemre, viszont ehhez neked sokat kell majd odarakni.


Azok a tanárok, akik tanítottak is valamit mostanra elmentek nyugdíjba. Nem tudom, hogy az újoncokra milyen sors vár, de nem számítok nagy szakemberekre.


Közösség függ a szaktól. Infósok? 10/9 gyerek antiszoc veréb lesz. Lényegesen látszik a különbség az infósok és gépészek közt szociális szinten.


Ha már itt tartunk, infó. Az oktatás talán pár fokkal jobb, mint gépészeten, de nagyon sok spanom infóra jár és inkább szakot akar váltani mert unja. Ha azért jön ide valaki, mert sokat csgozik meg lolozik akkor inkább hagyja is a picsába. 3 éven keresztül nyomtató részeiről illetve olyan dolgokról fogtok tanulni amiről 95%ban biztos vagyok, hogy hidegen hagy(mint minden normális embert). Ha a programozás érdekel, 11.be fogjátok elkezdeni azt hiszem.


Így utolsó bekezdésben lezárnám annyival, hogy habár tényleg jó szakembert képeztek belőlem a sok szar ellenére, utólag visszatektintve sokkal szívesebben mentem volna csokonaiba vagy bethlenbe ahol nem heringparti van a folyosókon mert összeszart wc-k.

nov. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!