Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az újrafelvétel hogyan is...

Senki sem ért kérdése:

Az újrafelvétel hogyan is müködik?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem, hogyha én most másodéves vagyok, viszont a harmadik évemet már egy másik egyetemen, másik szakon szeretném folytatni, az hogyan is müködik? tényleg ennyi lenne, hogy akkor mostantól nem Erre az egyetemre járok hanem arra? vegyem fel egyáltalán a vizsgáimat? önköltséges vagyok tehát kreditet nem kellene visszafizetnem. Illetve egy félévet is ki kellene hagynom, mivel ugye elsö félév van. Elöre is köszönöm a válaszokat

nov. 16. 06:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezel felvin megint. Aztán ha felvesznek csak simán beiratkozol, meg a mostani egyetemedről is valamikor ki kell iratkoznod
nov. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy kell felvételizni, mint ahogy azt középiskola után tetted. Ha felvesznek nem jelenti azt, hogy innen automatikusan ki vagy iratkozva. (Lehet egyszerre 2 egyetemre járni.) Szóval ha felvesznek, azt ne felejtsd el.
nov. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%

A vizsgáidat mindenképp vedd fel...


Az átiratkozás történhet úgy, hogy beadsz egy kérvényt, hogy másik egyetemen, vagy ugyanazon az egyetemen, de másik szakon szeretnéd folytatni tanulmányaidat, erről a Tanulmányi Osztályon relevánsabb információkkal tudnak szolgálni. Ha ez valami miatt nem megy (mert mondjuk nem akar átvenni a másik egyetem), akkor marad az, hogy a rendes felvételi eljárásban jelentkezel oda, aztán ha van elég pontod, akkor beiratkozol. Fontos tudni viszont, hogy bárhogy kerülsz át a másik egyetemre, ott a 0-ról indulsz automatikusan, az eddig elvégzett tárgyaidat el kell fogadtatnod külpne eljárásban, amit vagy sikerül, vagy nem (az egyetem belső szabályzata alapján dől el, hogy mit fogadnak el), és ennek függvényében tudod folytatni a tanulmányaidat.

nov. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!