Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet kiíratkozni...

Hogyan lehet kiíratkozni egyetemről és mik a vonzatai?

Figyelt kérdés

2019-2023 megszereztem a BSc alapdiplomámat.


Idén szeptemberben kezdtem levelezőn az MSc-t, azaz az első félév szorgalmi időszaka még tart. Sajnos az időm munka mellett nem nagyon ad lehetőséget a tanulmányaimhoz, így nagyon elgondolkoztam a kiíratkozáson.


Nem tudom számít-e, de a Széchenyi István egyetemen tanulok jelenleg. Mik a feltételei és vonzatai egy esetleges kiíratkozásnak?



nov. 16. 10:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni, hogy állami ösztöndíjas képzésen vagyok és a korábbi is ilyen volt.
nov. 16. 10:36
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

"Nem tudom számít-e, de a Széchenyi István egyetemen tanulok jelenleg."


Igen, számít mert ilyen névtelen, gyenge színvonalú egyetemet nem érdemes elvégezni, semmi pluszt nem fog hozzáadni a karrieredhez, úgyhogy inkább fókuszálj a munkádra és iratkozz ki.

nov. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

#2-es , mert neked mi számít erős egyetemnek? Ahol a hallgatóknak 75-90% bukdácsol és jó ha 6-7 év alatt fejezi be a tanulmányait. Amikor a "valós" fél év munkaviszony után több tapasztalatot szerez, mint azzal a +1-2 év halasztással. Lehet mérlegelni kinek mi éri meg jobban az erősebb egyetem, vagy gyengébb egyetem, de mellette kimaxolni a lehetőségeidet (önfejlesztés) az sokkal többet ér. Több év munkaviszony után meg a kutya nem nézi melyik egyetemen végeztél, hanem azt mit tudsz.

(Mellesleg én se gondolom, hogy a SZE erős egyetem lenne, de ha valaki oda teszi magát akkor érhet többet is , mint például egy BME.)

nov. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
A Corvinus ahol a molos ficsúrokat átengedik követelmény nélkül.
nov. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4-es ha a corvinus bme ellentétre gondolsz akkor abszolút,csak példaként irtam a bme-t akármelyik másik egyetemet írhattam volna, csak az az egyik legismertebb. Semmi ellenszenv nincs azok iránt akik oda jártak inkább tisztelet a sok szívatás végett (sok barátomtól ezt hallottam).


(Mellesleg ha arra gondoltál Corvinus-os voltam/vagyok tévedsz #3-as voltam)

nov. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én erre gondolok

[link]

nov. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!