Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárok mindegy, melyik...

A tanárok mindegy, melyik egyetemen végeztek, felveszik őket?

Figyelt kérdés
Hiány van tanárokból, mennyire válogatnak az iskolák? Nem baj ha valaki nem az ELTE-n végzett?
nov. 22. 07:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
De baj
nov. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van benne tapasztalatod?
nov. 22. 07:50
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

Jelenleg tanarhiany van... sok helyen kepeznek tanarokat az orszagban...

Ezt a ket infot rakd ossze az agyacskadban. Ha nem sikerul, segitunk. :)

nov. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
71%
Iskolától és szakpártól függ. Vannak iskolák, akik még most is megengedhetik maguknak, hogy válogassanak, és vannak olyanok, akik nem. Illetve függ attól, hogy milyen szakon végzett tanárról van szó, vannak népszerű szakok, ahol nincs, vagy kisebb a hiány, és vannak, ahová kis túlzással bárkit felvesznek.
nov. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Ma már a top10-es gimik is lasszóval fogják a tanárokat. Tök mindegy melyik egyetemen végeztél egy matematika-fizika szakpárral bárhová felvesznek. Informatika tanárként is ugyanez a helyzet.
nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha csak nem valami neves, top iskoláról beszélünk, akkor szerintem azért nem annyira foglalkoznak avval, hogy melyik egyetemen végzett az adott tanár. Meg ha x iskolában érezhetően hiány van a matektanárokból, akkor valószínűleg nem fognak annyira válogatni, mert hát nem is lehet annyira.
nov. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem hinném, hogy az számít, hogy melyik egyetemen végeztél. Inkább az azóta szerzett munkatapasztalat. Vagy hogy milyen szakpárod van. Ha pl. azt írják, hogy magyar bármely szakos tanárt keresnek, akkor egy magyar-matek szakost biztos szívesebben felvesznek, mint mondjuk egy magyar-törist.

Az állásinterjún is meg kell felelni. Ha szimpatikus vagy, nem fogja őket érdekelni, ha Mucsajröcsögén végeztél.

Ez meg elég nagy lutri. Volt olyan ismerősöm, aki azt mondta, hogy azért nem vették fel, mert állásinterjún azt mondta, hogy egyedül jár busszal a gyereke iskolába, mert ő annak a híve, hogy minél előbb önállósodjon a gyerek. Az igazgató meg nem így gondolta. Szóval ez személyiségfüggő is, pont kivel találkozol össze.

Én pl. nem voltam túl szigorú tanár, meggyőződésem, hogy nem attól fog jobban boldogulni egy gyerek az életben, ha fejből tudja, hogy Petőfi hová járt iskolába. Nyilván le kell érettségizni, meg kell egy alap műveltség, de én soha nem értettem az olyan tanárt, aki lexikonnak nézi a gyerekeket. Aztán van olyan tanár/igazgató, aki meg azt gondolja, hogy attól lesz jó tanár egy tanár, ha minél több tudásanyagot lenyom a gyerekek torkán. Ha kifognék egy ilyet, én biztos nem kellenék neki.

nov. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Pályakezdő tanárként sem az állami, sem az alapítványi, sem az egyházi fenntartású iskolákban senkit nem érdekel, hol végeztél. Még a diplomád minősítése sem számít. Az számít, hogy rátermettnek, elhivatottnak, lelkesnek lássanak téged az állásinterjún. Ha több jelentkező van egy adott állásra, vannak iskolák, ahol a jelentkezőknek kell tartaniuk egy bemutató órát, s az ott látottak alapján döntenek.


Arra viszont számítanod kell, hogy az elitiskolákba pályakezdőként általában nem lehet bekerülni. Ilyen helyekre akkor van esélyed, ha legalább 10, de inkább 15 év tapasztalattal rendelkezel, és lehetőleg az addigi munkád során felmutattál valamit, bizonyítottad azt, hogy magas színvonalon végezted a munkád, például a tanítványaid tanulmányi versenyeken jól szerepeltek. Én egy elitgimnáziumba jártam, és 35 év alatti tanár az egész iskolában egyetlenegy sem volt. A tanárok átlagéletkora szerintem 50 év felettire volt tehető.

nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
8-as, ez már nem így van. Annyira nincs tanár, hogy szerintem felveszik a pályakezdőt is.
nov. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Azért az "elitebb" gimnáziumokba és erősebb technikumokba ma sem kell lasszóval fogni a tanárokat, de az is igaz, hogy (egy-két köztudottan jól fizető magániskolát leszámítva) sehova nem jelentkeznek annyian, hogy ne lehessen az interjúkat 1, max 2 nap alatt lezavarni, ilyen körülmények között pedig nem igazán indokolt az, hogy egyetem alapján szelektáljanak, ha csak nincs valami egyértelműen gáz dolog a jelentkezővel, be fogják hívni interjúra.
nov. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!