Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak, ha képtelen...

Mit csináljak, ha képtelen vagyok lépést tartani matekon?

Figyelt kérdés
Az osztályban van 3 gyerek, akik kenik-vágják az anyagot, rögtön már elsőre megértik és mindent tudnak. Minden egyes tanóránk úgy néz ki, hogy a tanár őket szólítja fel, vagy ha önálló feladatmegoldás van, akkor addig vár, amíg ők készen lesznek, aztán megyünk tovább. Szóval minden órán másolok a tábláról amilyen gyorsan csak tudok, plusz a feladatmegoldás lépéseit is leírom, nem is gondolkodok, csak írok. Mert egyszerűen nincs időm még felfogni sem az anyagot. Ha a tanár látja, hogy elrontok egy számolást a füzetemben, vagy hogy nem értek valamit, nem tudom mit kéne csinálni, akkor segítség helyett beszól, megaláz. Minden nap muszáj itthon leülnöm, és átszenvednem magam az anyagon meg az órai jegyzeteimen, és akkor megértem. De a tanórák elviselhetetlenek. Csütörtökönként dupla óránk van, és már rosszul vagyok a gondolattól is. Hogyan tudnám elviselhetőbbé tenni az órákat,és elérni, hogy valamit fel is fogjak ott helyben?

nov. 23. 05:38
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Jobb ha megszokod. A való életben munkahelyen is lesznek olyanok akik gyorsabban haladnak és ez általában a fizetésükön is meglatszik majd, mivel jó eséllyel magasabb lesz mint egy lassabb kollegae. Te arra törekedj, hogy magadból hozd ki amit tudsz. Ha otthon foglalkozol vele és végig veszed saját tempóddal az már egy jó pont. Esetleg magán tanár sem ártana. Lehet, hogy sokat tudna neked segíteni. Jartam én is anno, nem szégyen.
nov. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Nézd át előre a következő anyagot, old meg a feladatokat, próbálj utánanézni, hogy megértsd.


Sajnos ezek szerint a tanárnak ennyi ideje van.

nov. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Pocsék matek tanár, sajnos rengeteg ilyen van...


Két dolgot tudsz csinálni:

1. elmész matek tanárhoz (már ha megengedhetitek persze)

2. magadtól megpróbálsz utána járni a dolgoknak (ez nehéz és vigyázni kell, hogy honnan tanulsz)

nov. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Hányadikos vagy és mióta áll fenn ez az állapot?

Lehet, hogy a 3. válaszoló által szóbahozott magántanár lenne a megoldás.

Vajon csak te vagy ezzel így az osztályban?

nov. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Hasonló helyzetben lévő gyerekemet én naponta tuningolom. Sokszor nagyon fáradt szegény, de tegnap is lehúztunk együtt 3 órát két tantárgy fölött még este. Amiatt én is a magántanárt vagy tanulópartnert javaslom neked. Állj össze egy osztálytársaddal és tanuljatok együtt. Talán az segít.
nov. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Annak idején én is olyan voltam, hogy szinte rögtön megértettem a tanár magyarázatát, a többiek meg azt sem tudták, mi van. Ennek az az oka, hogy engem mindig érdekelt a matek, és nem csak az volt, hogy csak a témazáróra begyakoroltam az anyagot, aztán elfelejtettem, hanem az a tudás megmaradt a későbbiekre is, így össze tudtam az aktuális anyaggal kapcsolni. Felteszem, hogy te annyira nem szereted a matekot, és természetesen az is demotivál, ahogy a tanár viselkedik veled, az viszont dicsérendő, hogy ennek ellenére foglalkozol magadtól az anyaggal, és ezzel meg is érted.


Meg aztán vannak nehezebben megérthető anyagrészek is, középiskolai szinten is. Én sem értettem meg mindent elsőre, és nekem is voltak néha 1-es dolgozataim, de aztán saját útvonalakat kerestem a megértéshez, és így sikerült minden részét elsajátítanom a középiskolás anyagnak.


Ha gondolod, keress meg privátban, biztosan tudunk valami megoldást találni.

nov. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tambi3 ***** válasza:
79%

Kedves ifjú Barátom!

Általában igaz, hogy amit az ember jól csinál, azt előbb-utóbb megszereti. Ez ugyanúgy vonatkozhat a focira, mint a matekra. Amennyire a mai érettségi feladatokból látom, a középfokú matek sok gyakorlással elsajátítható bárki számára.


Ma, az internet korában a magántanárt sem az ára, sem a ráfordított idő miatt nem javaslom. Egyetlen óra oktatásra legalább két, de inkább három órát kell fordítani a készülődés és közlekedés miatt. Nem is szólva arról a sikerélményről, amit az önállóan végzett feladatmegoldás jelent. Bár Öveges professzorok és Sas Elemérek tanár urak ma már kevesen vannak, de akadnak nagyon jó előadók a neten, akik úgy magyaráznak, hogy meg is érted. Előbb-utóbb kialakul egyfajta matematikai gondolkodásmódod, és egyre könnyebbé válnak még a nehezebb anyagrészek is.


Valaha réges-régen létezett az orosz (akkor még szovjet...) szerzőjéről "Laricsev"-nek nevezett magyarnyelvű, kétkötetes példatár négyezernél is több példával, a kötet végén a helyes eredménnyel. Úgy tudtam bejutni a 420 jelentkezőből a 11 helyek egyikére, hogy minden másodikat megoldottam. Nézzél szét példatárügyben, és próbáld meg!


Jó utat, érd el a csillagokat!

nov. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!