Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak, ha képtelen...

Mit csináljak, ha képtelen vagyok megtanulni egy nyelvet?

Figyelt kérdés

németet tanultam ált. isk.-ban és középsuliban, oroszból átképzett vagy teljesen képzetlen, németül valamelyest tudó tanáraim voltak (90-es évek), elvesztettem az érdeklődésem és lelkesedésem a német iránt.


angolul sosem tanulhattam iskolai körülmények között, Szalai Nóri 5 perc angol könyveiből magamtól, egyedül tanulom.


kéne a nyelvvizsga, még inkább a jó nyelvtudás, de nem megy.


nincs pénzem magántanárra, tanfolyamra.


megutáltam a nyelvtanulást, belefáradtam, már csak muszájból szenvedek vele.


van vki. hasonló helyzetben?


teljesen lehetetlennek érzem, h. egyszer legyen nyelvvizsgám.


N (33)



2016. okt. 11. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Kb ugyanez. Anno oroszból lett német tanár tanított. :D 4.ben oroszt, 5-német. Középsuliban is német meg angol. Mondjuk nekem a némettel nem volt ott bajom, de nem igazán érdekel. Az angol nem megy.


F35

2016. okt. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha eleve lehetetlennek érzed, hogy megtanulj egy idegen nyelvet, biztosan igazad lesz! Különben nincs élet nyelvvizsga nélkül? Néhány embernek sikerült csak a magyar nyelv használatával életben maradni! Ha meg fontosnak érzed, vegyél erőt magadon!
2016. okt. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%

Nyelvvizsga? Azzal kb. kitörölheted a sgged, a való életben senkit! nem érdekel, van-e.

Ha tudsz beszélni legalább tűrhetően, akkor már jó vagy.

2016. okt. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nem a nyelvvizsga a lényeg, hanem, h. jól tudjam, de nem tudom megtanulni.


attól még kell a nyelvvizsga a diplomához.

2016. okt. 11. 10:21
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Az a baj veled kedves kérdező, hogy az alapokat alapjaiban fogod elcseszni. A másik, hogy anyagi indokokkal hozod összefüggésbe a kudarcot.

Szerintem itt az ideje feladnod.

Azért a nyelvizsga nem csak vécépapírnap jó- Cambride nyelvvizsa például sose évül el, és külföldön munkához nézik.


Ha mégsincs itt az ideje hogy feladd a nyelvtudásban rejlő millió lehetőséget ( ismerkedés, utazás, munka,blablabla) akkor mentálisan kellene összeszedned magad, és egy tanulótársat keresned, így 30 fölött is. Nem lehetetlen.

2016. okt. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyelvet nem lehet egyedül tanulni, kell hozzá a Motivác nevű mesehős segítsége. Motivác asszisztálásával viszont egyszerűen rá kell ragadni egy nyelvkönyvre, és végigvinni. Ami nem tiszta, azt itt és bárhol meg lehet kérdezni. Valamint vadászni kell a gyakorlási lehetőségekre, ezerféle workbook van, a más könyvekhez írottak is jók, legfeljebb meg kell ismerni még két szót naponta. Gyakorolni, gyakorolni.

Az írottak nem alkalmasak az élőbeszéd képességének felturbózására, ahhoz beszélni kell, amihez partner kell. Arra más módszert kell találni, illetve abba bele kell fektetni.

2016. okt. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond,hogy a végcélt nézed,nem azt amit közben elérsz.

Mindig ahhoz tudáshoz viszonyíts,ahonnan indultál.

Apró célok kellenek és jól felépített tanulási menet (ehhez segítenek a könyvek) . Nyelvtan gyakorlásához pedig a neten is van elég oldal. Érdemes könnyített angol anyagokat olvasni.

[link]

2016. okt. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen a linket.
2016. okt. 11. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!