Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ajánlanátok a kollégiumot?

Ajánlanátok a kollégiumot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyjából 20 km-re lakok a gimimtől és ezt a távot mindennap busszal teszem meg oda-vissza, ami nagyjából 1 óra összesen.

Reggel ha van első órám (7.20-kor kezdődik) akkor fel kell kelnem 5-órakor hogy a 6-os buszomat elérjem és időben be tudjak érni az iskolába mert nincs későbbi buszom.

Az iskolába utána van 7-8-9 órám, majd ezután általában 1 órát várok még a buszra, amivel hazatudok menni (ami ugye még +30 perc).

Én már tavaly, kilencedikben is szerettem volna kolis lenni, de anyukám nem szeretné. Nem értem miért. Nekem sokkal egyszerűbb lenne.



nov. 23. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak előnyei, meg hátrányai is. Nyilván kollégistaként nem kellene ennyit utaznod. Muszáj lenne önállónak lenned (ez lehet előny is meg hátrány is). De nem lenne saját szobád, konkrétan zuhanyozni sem tudnál egyedül, kaja az lenne, amit adnak a koliban, nem pedig amit kérsz anyukádtól, esetleg kötelező tanulási idő lenne (ami nem venné figyelembe, hogy te mikor tudsz hatékonyan tanulni), kötelező takarodó idő, nem mehetnél ki a koleszból csak előre meghatározott időben...


Beszélj kolis osztálytársaiddal, hogy konkrétan milyen az a koli, de én azt ajánlanám, hogy próbáld ki. Aztán ha pár hét múlva mégis inkább bejárós lennél, akkor válthatsz megint.


Anyukád mit mond, miért nem? (Lehet, aggódik érted, mármint hogy félt téged, vagy önmagát a magánytól, vagy esetleg anyagi okai vannak?)

nov. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Baratnőm kolis, ő nagyon szereti:)

Anyukám legutóbb azt mondta, hogy itt vagyok 20 km-re az iskolától és szerinte fölösleges..

nov. 23. 19:44
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként valamennyire egyetértek vele, 16 éves vagyok, szerintem még nem szeretné azt hogy ne legyek itthon.
nov. 23. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!