Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnázium választás, külföldi...

Gimnázium választás, külföldi egyetmhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A következő gimnáziumokról szeretnék kérni véleményt:

-Budapest Leövey Klára gimnázium,

-Budapest Szinyei Merse Pál gimnázium,

-Kispesti károlyi mihály magyar-spanyol tannyelvű gimnázium,

-Újpesti Babits Mihály gimnázium,

-váci Madách Imre Gimnázium


Mivel az én tervem az, hogy kijussak egy spanyol egyetemre építészmérnöki szakra, ezért a kérdéseim a következők:

-Melyik gimnázium a legmegfelelőbb a spanyol nyelv megtanulására?

-Melyik gimnázium készít fel legjobban az érettségire?

-Melyik gimnáziumból lehet legkönnyebben kijutni egy

külföldi(Spanyolország) egyetemre?

-Melyik gimnázium készíthet fel legjobban az építészmérnöki szakra?

-Milyen szintű angol ill. spanyol tudás kellene arra az esetre, ha

spanyolországban szeretnék egyetemre járni?

-Melyik gimnáziumnak volt eddig a legjobb érettségije(átlag)?

-Milyen fakultációt kellene felvenni ha építészmérnöki szakra

szeretnék jelentkezni?

-Érdemes e letenni emelt fizikát/matekot/spanyolt?

-Az angol vagy a spanyol nyelv fontosabb egy spanyol egyetemhez?

-Milyen szintű diákoknak van esélyük bejutni egy viszonylag jó

spanyol egyetemre?

-Spanyolország melyik egyetemeiben lehet a lehető legjobban

megtanulni az építészmérnöki szakmát?

-A felsorolt gimiken kívül melyik gimit/gimiket lenne érdemes még

megjelölnöm?


Az iskolákról még a legapróbb részletekre is kíváncsi vagyok, szóval nyugodtan leírhattok bármit, én azt segítségnek veszem! :D


A szakok amiket én érdemesnek találok megjelölni a felsorolt gimnáziumok közül:

-Budapest Leövey Klára gimnázium:

emelt óraszámú (haladó) angol osztály ,tagozatkód: 0041 (4 éves)


-Budapest Szinyei Merse Pál gimnázium:

1. Angol NYEK : Angol-első nyelv, spanyol emelt-második nyelv (mindkettő emelt óraszámban) tagozatkód:2000 (4+1 éves)

2.emelt szintű spanyol nyelv(első nyelv) második nyelv: angol emelt (4 éves)


-Kispesti károlyi mihály magyar-spanyol tannyelvű gimnázium:

01-es kód: spanyol kéttannyelvű (kezdő), angol haladó csoport-emelt( második idegennyelv) (4+1 éves)


-Újpesti Babits Mihály gimnázium:

angol emelt óraszámú osztály(első nyelv), spanyol emelt(második nyelv) 9.D osztály


-váci Madách Imre Gimnázium:

1.Angol NYEK(első nyelv), spanyol emelt-második nyelv (4+1 éves) tagozatkód:0507

2.Emelt angol tagozat(első nyelv), spanyol-második nyelv (emelt óraszámban) (0407 kód)

3. Vizuális kultúra: első nyelv: angol (nem emelt), második nyelv: spanyol (nem emelt), felkészít az építészmérnöki szakra (0412 kód)


Melyik gimnázium lehetne a legmegfelelőbb számomra, ha tervezek bejutni egy spanyol egyetemre, majd Spanyolországban élni?


Bocsánatot kérek ha ejtettem pár írásbeli hibát. Este van, sok kérdés, koncentráció... 🙃

Tudom, rengeteg információt leírtam, sok kérdést tettem fel, de nekem az is jó, ha 1 kérdésemre is válaszol valaki aki jártas. ;)

Előre is köszönöm!



nov. 25. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
15%
Ha 16 évesen még csak most készülsz gimibe menni számodra esélytelen az egyetem.
nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolok amire tudok.


Spanyol egyetemre jobban jársz a spanyol nyelvvel. Én csak Erasmussal voltam, de mikor az órarendet néztem a legtöbb óra spanyolul volt.


Spanyol szempontjából a Károlyit tudom, hogy jó, kimondottan spanyolra specializálódott.


Viszont lehet jobban jársz, ha inkább arra mész, amelyik az építészmérnök szakra készít fel és mellette nagyon tanulod a spanyolt. A többi iskoláról nincs semmi információm.


A szint minimum középfok, amivel tudsz boldogulni az elején (utána úgyis javul a nyelvtudásod) mivel az adott nyelven kell tanulnod, prezentálnod, beadandót írni. Dele nyelvvizsgát tedd le, tudom, hogy sok helyen kérik. (Spanyolországban elfogadott nyelvvizsga.) Ezt a középfokot én mondom, mivel úgy láttam ilyen szinttel boldogultak az Erasmusosok, viszont lehet egyes egyetemeknél meg van adva mit várnak el.


A felvételivel kapcsolatban kell érettségi, azt el kell fogadtatni, utána pedig még felvételi is van. Régiónként, egyetemenként eltérnek a követelmények.


Összefoglalva:

-tanulj meg jól spanyolul

-tedd le a Dele nyelvvizsgát (ezt mindenképpen ajánlom.)

-nézd meg jó előre, hogy hol szeretnél tanulni és mik ott a követelmények.


Remélem valamennyit tudtam segíteni.

nov. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi! Nagy segítséget nyújtottál számomra!
nov. 26. 05:20
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
Nem akarom elvenni a kedved, de mernöki területen belül annyi keresettebb és fizetettebb mérnök szak van mint az épìtész-épìtő... Ezen felül az épìtőipar mindenhol kicsit kaotikusabb , sok helyen napi 10 óra van így még a szabadidő is kevesebb
nov. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!