Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ped.asszisztenst csak végzetts...

Ped.asszisztenst csak végzettséggel lehet alkalmazni?

Figyelt kérdés
Első éves tanító szakos vagyok. Ped. Asszisztensként tudnak alkalmazni?
nov. 30. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Remélem, hogy csak végzettséggel lehet alkalmazni, de azt hiszem, hogy nem.
nov. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Harmadéves tanító szakosként már biztosan alkalmaznak ped. asszisztensként, nálunk sokan kezdtek így. Diploma után általában fel is vették őket, mert mindig volt aki közben nyugdíjas lett vagy bármi más miatt távozott.

Elsőéveseket remélem nem alkalmaznának, de nem kizárt. Akkora a hiány, hogy minden emberre szükség van.

nov. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a jelenlegi jogszabályok szerint egy egyszerű érettségi is elég, hogy pedagógiai asszisztensként foglalkoztassanak. Persze nyilván ha egy álláspályázaton olyan is jelentkezik, akinek van pedagógiai asszisztens szakképesítése, és esetleg még több éves munkatapasztalata is, akkor nem sok az esélye, hogy te kapod meg az állást. De elvi akadálya nincsen, hogy pedagógiai asszisztensként dolgozz.
nov. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem gyógypedagógiai asszisztensnek közvetített ki a munkaügy sima érettségivel. 4 hónapot dolgoztam úgy, mert elment nyugdíjba az elődöm, és aki utánam jött, ő meg még akkor jött csak vissza gyesről, ameddig nekem szólt a szerződésem. Nagyon kevés pénzt kaptam, kb. mint közmunkáért. Lehet az volt.

Szóval igen, lehet alkalmazni.

nov. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!