Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Áttudnék menni másik suliba?

Áttudnék menni másik suliba?

Figyelt kérdés
Most II. Rákóczi Ferenc technikumon vagyok 10.osztályban gazdasági szakon, és rajöttem hogy nem érdekel,nem nekem való ez a szak, alapból nem ide akartam jönni de csak ide vettek fel, az osztállyal sem szimpatizálok annyira, ezért gondolkodtam valami más lehetőségen (magántanuló, másik iskola) esetleg egy sima gimnáziumba vagy másik technikumba más szakra van esélyem?

dec. 4. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Sima gimibe nehéz lesz, mert ott eleve két nyelvet tanulnak.


Másik technikum esélyesebb. De mindenképp ott kell érdeklődni, ahova át szeretnel menni. Telefonon vagy személyesen, emailben az igazgatónal.

dec. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kérdésedre csak a másik iskola igazgatója tud biztos választ adni.


Nagyon nem mindegy hogy milyen technikumból milyen technikumba akarsz átmenni. A gimiknél meg csak a gyengébbek vesznek át. Az se biztos hogy hajlandóak a különbözteti vizsgáiddal bajlódni.

dec. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

A gimi és a technikum tananyaga teljesen más, így iskolatípusok között nem fogsz tudni váltani.

Ágazaton belül mehetsz át másik technikumba. 10-edik végén a saját ágazatodból fogsz ágazati alapvizsgát tenni. Esélytelen, hogy fél év alatt elsajátítsd használható szinten egy másik ágazat alapjait.

dec. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ha jól értelmezem csak technikumba tudnék átmenni és csak úgy ha ugyanilyen gazdasági szakra jelentkezem, például ha egy suliban van turisztika meg gazdasági szak akkor a turisztikára nem vennének fel mert most gazdaságon vagyok?
dec. 5. 12:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a szakmai alapozó tantárgyak nagy része megegyezik akkor van esélyed. Bár a szakmai gyakorlattal lehetnek gondok.


Ismételten csak azt tudom mondani, hogy biztosat csak a másik iskola igazgatója tud mondani.

dec. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudsz gimibe is menni, csak különbözeti vizsga kell hozzá
dec. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%

Kedves 6-os! Persze, hogyne!

Csak másfél év biológia, kémia, fizika, földrajz, ének, rajz anyagából kell különbözetit tenni, és ha csak egy nyelvet tanult a technikumban, akkor egy másik nyelvböl is, mivel gimiben 2 nyelv van.

Ja, és azért meg kell ütni magyarból, matekból, töriből és az első idegen nyelvből is azt a szintet, amit a gimiben kérnek.

Le lehet pontozni azokat a válaszokat, amelyek erre rávilágítanak, de attól a realitás nem változik...

Gimiből gimibe történő átjelentkezésben van tapasztalatunk. 9-edik után váltott a lányom sulit. Egy nagyon komoly, az egész 9-edikes anyagot átfogó matek-magyar-angol átvételi vizsgán kellett részt vennie. De ő ugye ezeket a tárgyakat tanulta 9-edikben.

Ellenben a kérdező természettudományos tárgyakat egyáltalán nem tanult, szóval azokból úgy kéne különbözeti vizsgát tennie, hogy tök egyedül készül fel rá. Úgy gondolod, ez reális?

dec. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!