Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diplomázás után belekezdeni...

Diplomázás után belekezdeni egy másik alapszakba azonos területen értelemetlen lenne?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni a helyzetem most végeztem a pannon egyetemen az üzemmérnök informatikus alap szakon de nem sikerül elhelyezkednem mert az egyetemi szakmai gyakorlaton kívül(4 hónapig tartott kb) nem nagyon van más munka tapasztalatom.


Egyre inkább úgy látom, hogy az informatikában nem a végzés után hanem már az egyetem alatt a gyakornoki munkával indul a pálya kezdés.

Ezért azt csinálnám, hogy beiratkoznék Budapesten egy egyetemre gazdaságinformatikus szakra ahol az első félév után keresnék egy gyakornoki munkát. A gyakornoki munka 1-2 évet menne minimum.


Ennek így lenne értelme?


Vagy másképp kéne megoldanom a helyzetem?


(A jövő szeptemberig fennmaradó időben még pályázok vagy ha nagyon nem jön össze más elmennék mondjuk gyárba, hogy legyen némi pénzem)


26F


nov. 16. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs más akkor ez is egy megoldás.
nov. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Gyakornoki munkát csak egyetemistaként lehet vállalni? Így, diplomával a kezdben nem?
nov. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2.

A legtöbbnél kérik a hallagtói jogvisszonyt.

nov. 18. 14:15
 4/11 A kérdező kommentje:
*hallgatói
nov. 18. 14:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, én azt hiszem, nem fognék neki egy újabb szaknak, hanem keresnék olyan gyakornoki állást, amihez nem kell a hallgatói jogviszony, és ha az nem fizetne eleget, akkor átmenetileg csinálnék mellette még valamit addig, amíg meg nem szerzek annyi gyakorlatot, amennyivel már egy normál állásba is felvesznek.
nov. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
78%
De miért nem mesterszakra mész?
nov. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem elég jó hozzá az átlagom.
nov. 19. 20:27
 8/11 anonim válasza:
89%
Azért én erre nem vennék mérhet. Biztosan van olyan mesterszak, ahova felvennének.
nov. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Ilyenkor hol vannak a 23 éves taknyos infósok akik milliókat keresnek 0 munkával? Ja, hogy kamu? Ki gondolta volna.
nov. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is a mesterszakot célozd meg. Mivel alig jár valaki mesterszakra, így simán be tudsz kerülni még neves egyetemre is. Végül ide is +3 évig fogsz járni, mivel krediteket kell pótolnod. De végül magasabb színvonalú diplomát kapsz, mintha egy újabb (nagyrészt redundáns) alapszakra iratkoznál be.
dec. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!