Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemről elbocsájtás ilyen...

Egyetemről elbocsájtás ilyen esetben? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy ebben a félévben volt egy tantárgyam, amiből 3 számonkérést követően sem mentem át. (zh, pótzh, pótpótzh)


Az elbocsájtás feltételeinél találtam olyat, hogy: "Azonos szakon, ugyanazon tantárgyból a 2012. szeptember 1-jét követően tett sikertelen vizsgáid (szigorlataid) száma eléri a hatot."


Szóval a kérdés az, hogy így nekem még hány lehetőségem van ennél a tárgynal? Mert a kikötésben az van, hogy ha vizsgáid száma eléri a hatot, de én ennél a tárgynál még egyszer sem próbálkoztam vizsgával csak zh-val, ami az aláírásért ment. A kérdésre egyszerű válaszra gondolok: a zh-k nem számítanak vizsgának szóval még egy lehetőséget sem használtam el a hatból, de lehet, hogy én értek valamit félre és a próbálkozott zh-k száma is beleszámít a hat próbálkozásba.


Kérlek ne trollkodjátok szét a válaszadást. Szerintem csak én parázom túl a szituációt.



dec. 14. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Még egy vizsgát se használtál fel. Következő lehetséges félévében felveszed a tárgyat, megírod jól a zh-t és utána kezdhetsz vizsgázni. Egyetemenként változik de arra is szokott szabály lenni hányszor veheted fel ugyanazt a tárgyat, ennek is nézz utána.
dec. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Igen, valóban volt ilyen, de kb pont egy éve az állam eltörölte ezt, így gyakorlatilag akármennyiszer próbálkozhatsz.


[link]

dec. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
2012 ota van egy hiabyzo vizsgad, vagy mivan?
dec. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
#3 te aztán erős vagy szövegértésből.
dec. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 Ez attól is függ, hogy mi szerepel az adott egyetem tvsz-ben. "Illetve akkor is, ha nem teljesíti a hallgató az egyetem tanulmányi és vizsgaszabályzatban, illetve a tantervében rögzített kitételeket" Nálunk például benne van, hogy az első féléves tárgyakat a 3. aktív félévig teljesíteni kell.
dec. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!