Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek érdemlek bukást?...

Szerintetek érdemlek bukást? (11.-es)

Figyelt kérdés

Nem vagyok rossz tanuló, tavaly 4,5-ös összátlaggal zártam. Technikumba járok és idén bejött egy új tantárgy amiből sajnos nagyon rosszra állok, 2,3 ha ezt lehet nagyon rossznak mondani. Többi tantárgyam 4-es 5-ös és két hármas. Ha jól számoltam a félévi összátlagom 4-es lesz.


Na de ebből a tantárgyból van egy 3-as témazáróm, 4-es kisdolgozatom egyetlen egy meglepetés kisdoga lett egyes, aztán a többi ami lehúzza az a házi feladat egyes, mert a tanár nagyon komolyan veszi és van, hogy több egyest is beír házi miatt. Szerintetek ha viszonylag elfogadható a témazáróm és a kisdolgozataim akkor meghúzhat? Tényleg most az egyszer fordult elő ez velem, hogy ennyire rosszra állok, hármasnál rosszabb jegyem osztályzáson sosem volt.


Most adott javítási lehetőséget, remélem ez jót jelent.


Tisztában vagyok vele, hogy ez az én hibám, de a heti 40 órás órarend és a sok elvárás mellett nem tudtam most az egyszer jól teljesíteni. Ráadásul ez nem is érettségi tantárgy, hanem csak egy kiegészítő szakmai tantárgy és nem is akarok ebben az irányban továbbtanulni.



dec. 15. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kettesre állsz, akkor miért érdemelnél bukást? Házifeladat egyesekkel meg ne foglalkozz. Én sem írtam soha házit, a témazárókra kaptam az ötösöket meg négyeseket, a házihiány egyesek meg lehúztak 3-as átlagra. Érettségin meg mindenből ötös lettem, úgyhogy a gimnáziumi átlagom semmit nem számított bele az egyetemi felvételibe. Ha tudod magadról hogy a témazárók úgyis jól fognak sikerülni, engedd el a házikat. Feleslegesen ne strapáld magad. Vannak tanárok, akik úgy gondolják hogy csak az ő tantárgyuk létezik és feladnak több órás házifeladatokat, aztán prüszkölnek ha nem csinálod meg
dec. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

A sok teljesen felesleges kifogás helyett leírhattad volna a lényeget: mennyi az átlagod?


Ha nem éri el az elégséges érdemjegyhez szükséges határt az átlagod akkor megbuksz. Ilyen egyszerű. Teljesen objektív módon kell osztályozni a hallgatókat. Az senkit nem érdekel, hogy más tárgyból milyen eredményeket produkálsz, az adott tanár azt tudja értékelni, hogy nála hogyan teljesítesz...


Ha pedig te olyan csökkentett értelmi képességű vagy, hogy csak a félév végén tűnik fel, hogy elégteleneket kapsz a rendszeresen elmulasztott házi feladatokra akkor nincs miről beszélni. Teljesen egyértelmű, hogy megérdemled a bukást.

dec. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2-es válaszolónak:


Szia!


Leírtam, hogy az átlagom 2,3-as ebből a tantárgyból. Nem vagyok csökkentett értelmiségű, egyetlen egy házi feladat egyesem van, az utóbbi házi feladat egyes pedig egy project munka házi feladat volt, ami nem csak az én dolgom és a munkát valaki a csoportomból hazavitte és nem hozta el, a tanárom több egyest is be akar írni ezért. Ezek után is úgy gondolod, hogy megérdemlem a bukást?

dec. 15. 12:14
 4/8 A kérdező kommentje:
Kiegészítés az esetleges félreértések miatt: az átlagomba beleszámoltam a be nem írt egyeseket és így lett 2,3.
dec. 15. 12:18
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Minek jársz technikumba ha nem azzal akarsz foglalkozni? Egy sima egyszerű (nem tagozatos elit!) gimnázium lenne a neked való, a végén kapsz egy sima érettségit és mehetsz, amerre látsz...
dec. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom, hogy 2,3-nél buktasson a tanár.
dec. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

2,3-re miért érdemelnéd meg?

Az nem számít, hogy azzal akarsz-e foglalkozni, most azzal is kell, mert az egyik tantárgyad, nem kaphatsz a semmire ötöst.

dec. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy 2,3-mal meg akar buktatni? Mondta?
dec. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!