Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építőmérnöki képzéshez nem...

Építőmérnöki képzéshez nem kötelező az emelt matek vagy fizika?

Figyelt kérdés
Például szakmai tárgyat is elfogadnak emelt szinten? Illetve régi érettségi eredménnyekkel is lehet jelentkezni?

dec. 17. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapjáraton én mindig ajánlom a tanulást, pláne ha valaki mondjuk egy komoly mernöki szakot valaszt. De végzett épìtősként mondom, hogy annyival jobb mérnöki szak van, hogy csak na ahol anyagilag is jobban megbecsulik az embert és szabadideje is marad. Mert azért sajnos az épìtőipar sok esetben nem becsüli meg anyagilag a mernökeit. Jóval kevesebb bér várható mint mondjuk info, villamos, mechatronikai vagy gépész mérnökként. Es sok helyen cserébe nem is napi 8 óra a divat hanem 10 mondjuk. Sok helyen szombatokkal kiegeszitve ,pláne nagy projekteken ahol sztem sokan heti 40 helyett akar 60 órát is melóznak. Én mernökként az épìtőipart messzire elkerülném. De mondjuk az agrárium meg a nagy hasonló hazai iparágak sok esetben dettó ilyenek... A fentebb említett pár jó mernöki szakkal viszont job a helyzet, pláne komoly multiknál.
dec. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom , off a válaszom a kérdésedre, de jó szándékkal ìrtam. Hogy más ne járjon úgy mint én epìtősként hogy 5 ev meló után jövök rá erre és nézegetem, hogy munka mellett milyen más műszaki irányba tudnám magam átképezni. Aztan feltétlenül nem akarlak lebeszelni , de jó ha tisztában vagy ezekkel. Mert egyetemi felvételi napokon ezekről nem fognak beszélni.
dec. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor ezek közül például egy gépészmérnökinél is lényegesen jobb a helyzet?

Az a baj,hogy egy info,villamosmérnökire meg biztos,hogy kell emelt matek vagy fizika,nehezebb is bekerülni szerintem.Olyan jó meg nem lett az érettségim még régen.

dec. 17. 20:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Info-villany-mecha trioba szinte biztos vagyok, de sztem a gépész is jobb sztem, mivel egy nagy autó vagy gépgyarto multi sztem jóval jobb körülményeket biztosít mint a sok fillérbaxo épìtöipari cég. Kivitelezésben beszéltem kollégákkal akik ilyen kiemelt nagy projekteken vannak, meseltek reggel7től este 6ig tarto munkavégzést is szombatokkal kiegészìtve. Magánéletében nulla volt saját állítsuk szerint is.
dec. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Magánéletük *
dec. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Tudom nem ez a kérdés, de engem gépészmérnökire emelt gépész érettségivel vettek fel. Amúgy ha felvin pontszámításnál beírod hogy van egy emelt szakmaid, minden más közép akkor látni fogod hogy engedi e. Viszont ha nem vagy biztos abban hogy mit szeretnél csinálni lehet jobban megéri egy emelt matek, az kb mindenhova jó, nem kell aggódni miatta hogy mi lesz ha meggondolod magad.
dec. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne menj oda, kb 20 éve a BME-n tanultam, aki még mérnökként dolgozik az ismerőseim közül a minimál és a béka se...e között keres és egybites melósokkal veszekszik a sárban. Kivéve akinek apu jó helyen volt.

Annyiban jó, hogy az egyetem neve jól néz ki az önéletrajzban, de akkor már hasznosabb szakot is választhatsz.

dec. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7: tervezés alkalmazottként nem igen fizet, ìgy marad a sárban való birkózás napi 10 órában sajnos elég sok kollégànak. Mìg persze nem fog ki egy olyat , hogy az épìtésvezetot is meg nem csapja vmi bortonviselt 8 osztályt sem végzett segedmunkas lapátos. Mert azért én halottam mar cifra sztorikat. Az a baj a normálisabbját felveszik gyárakban meg hasonló helyekre èpìtőiparba meg marad wz alja sok esetben .
dec. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Végignéztem az új társasházunk építését, ne mondjam, mik folytak itt, örülök, hogy egyébként távolról elkerülöm az építkezéseket.

Persze, egyetem elején még a nagy tervek, hogy hídépítő meg magasépítő szakirány, persze, híd a komáké, magas meg kb. a MOL.

Aztán ha szerencséd van, tervezhetsz egyenkockaházakat, amiket végül fel se húznak, mert nincs pénz és melós. Vagy szarakodhatsz papírokkal, de akkor már mivel van diplomád, multi is felvesz akármit számolgatni kellemesebb pénzért.

Nézzetek utána, mit akartok tanulni, ne legyetek hülyék, mint én. :/

dec. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Èpitőt én sem ajánlom.
jan. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!