Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működik az egyetem?

Hogy működik az egyetem?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam azon hogy szeretnék az Eszterházy Egyetemre (Eger) jelentkezni, kereskedelem és marketing (marketingkommunikáció) szakra. Mivel van fizetős és államilag támogatott is, az államilag támogatottra szeretnék jelentkezni, viszont számomra bonyolultnak tűnik ez a rendszer, elolvastam több cikket meg gyakorikérdésekes válaszokat de nem tudok kijönni ebből.


1. Ha esetleg megbuknék a szakon akkor mennyit kellene visszafizetnem?

2.Azt tudom hogy az első félév előtt ha kiiratkozom nem kell fizetnem, viszont utána történő kiiratkozásnál is ugyan annyit kellene mint megbukásnál? (A féléveket kell kifizetni viszont nem tudom hogy az egészet-e vagy hányad részét)

3. Hogyan lehet egyáltalán államilag támogatottra jelentkezni?

4. Mik azok a feltételek amiket teljesítenem kell az egyetemen államilag támogatottként?

5. Ha befejeztem az egyetemet és megszereztem a képesítést, akkor is vissza kell fizetnem, vagy nem?


Eléggé elcseszett szerintem hogy erről (és még sok más hasznos dologról) nem tájékoztatnak minket a gimnáziumban és nekem kell utána járnom, azt viszont tudnom kell "álomból felkelve" is hogy mi történt időszámításunk előtt sok száz évvel.

Még ha esetleg valami kérdés felvetődne bennem, akkor kommentekbe leírom, előre is köszönöm a válaszokat.



dec. 21. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Van egy rossz hírem.

Ha ennek nem tudsz utánajárni, utánolvasni akkor elég keserves évek elé nézel az egyetemen.


Na, de hogy ne legyen az, hogy sggfej vagyok.

Ne foglalkozz a visszafizetéssel, mert le is lehet dolgozni. Ha van magyar, bejelentett munkahelyed, akkor nincs probléma.

Az, hogy ha vissza akarod fizetni, mégis mennyi lenne, szakfüggő. Biztos nem olvasok utána helyetted.

Ugyan így minden más is, például hogy milyen átlag és elért kredit kell.

dec. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha esetleg megbuknék a szakon akkor mennyit kellene visszafizetnem?

[link]

Itt a 7.1. - 7.4. pontokban részletesen elmagyarázzák az állami önköltségre vonatkozó szabályokat.


2.Azt tudom hogy az első félév előtt ha kiiratkozom nem kell fizetnem, viszont utána történő kiiratkozásnál is ugyan annyit kellene mint megbukásnál? (A féléveket kell kifizetni viszont nem tudom hogy az egészet-e vagy hányad részét)

Igen, a korábbi féléveidet kell kifizetned.


3. Hogyan lehet egyáltalán államilag támogatottra jelentkezni?

Úgy, hogy amikor a felvi.hu-n leadod a jelentkezésedet, akkor azt az opciót választod ki. Minden szak neve mellett a jelentkezésnél lesz egy három betűs kód (pl. ANA) - az első betű a képzés szintjére vonatkozik, a második a munkarendre, a harmadik a támogatás formájára. A harmadik betű, ha A, akkor államilag támogatott, ha K, akkor önköltséges.


4. Mik azok a feltételek amiket teljesítenem kell az egyetemen államilag támogatottként?

Ld. fenti linken 7.4. pont


5. Ha befejeztem az egyetemet és megszereztem a képesítést, akkor is vissza kell fizetnem, vagy nem?

Nem, csak a támogatási idővel megegyező időtartamban kell hazai munkaviszonyt fenntartanod a végzéstől számított 20 éven belül. Ha ezt nem teljesíted, akkor kell visszafizetni.

dec. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

"számomra bonyolultnak tűnik ez a rendszer, elolvastam több cikket meg gyakorikérdésekes válaszokat de nem tudok kijönni ebből."


Ha ennyit sem vagy képes értelmezni, akkor neked a szelleni kompetenciád édeskevés egy egyetemi szak abszolválásához.

dec. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az elsőnek és a harmadiknak mondanám, hogy nem kell egyből beleállni az emberbe meg a képességeimbe, tudok értelmezni hidd el, de 3 helyen 5 féleképpen leírják, akkor honnan tudjam hogy most mi hogy van? És nyilván nem fogom tudni így, de remélem lelki békére találtatok hogy ezeket a megjegyzéseket leírtátok, aztán ilyen hozzáállással ne csodálkozzatok hogy ha nektek szukségetek lesz segítségre, így fogjátok visszakapni. Az meg hogy hogy teljesítek a szakon, az legyen az én dolgom, elvégre ezt tanultam 4 évig az iskolában, jeles voltam minden év végén marketing tantárgyból és még le is érettségiztem ezekből, szóval nagy hátrányom nem lesz. Ezt leírtam, bár sok értelme nincs leállnom veszekednem névtelen, emberekkel az interneten akik abban lelik az örömöt hogy ismeretleneknek szólogatnak be alaptalanul, a saját házatok előtt sepregessetek,

bár nem az én szegénységi bizonyítványom a ti kommentjeitek. Ez csak az én válaszom volt a tiétekre.



A második kommentelőnek pedig nagyon szépen köszönöm a segítséget!

dec. 21. 15:37
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

"ugyan annyit"

ugyanannyit


Én is úgy voltam, mint te, semmit se tudtam ezekről a dolgokról (első generációs érettségizőként a családban), de majd meglátod, hogy minden kiderül menet közben, ne izgulj. Egyelőre csak tanulj, minél jobban érettségizz le, hogy felvegyenek minél inkább neked való szakra - aztán majd lesz még elég időd eldönteni, hogy egyből elkezded-e vagy csak egy-két évvel később, hogy halasztasz-e közben vagy nem, stb.

Azért csak nyugodtan kérdezz, persze, csak azt akarom mondani, hogy az ne vegye el a továbbtanulástól a kedvedet egy percig se, hogy úgy érzed, egy csomó mindennel kapcsolatban nem vagy még képben. Még nem. De majd minden kiderül idejekorán. :)

dec. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

"de 3 helyen 5 féleképpen leírják, akkor honnan tudjam hogy most mi hogy van?"


Onnan hogy mindig az aktuális, hivatalos tájékoztatóból tájekozódsz - a felvételivel kapcsolatos hivatalos információkat a felvi.hu-n találod, az egyetemmel kapcsolatos tájékoztatót pedig az egyetem hivatalos honlapján (pl: TVSz). Minden más információt tekinthetsz irrelevánsnak. Ha pedig nem vagy analfabéta akkor a hivatalos tájékoztató értelmezése nem kellene, hogy gondot okozzon, ez minden egyetemi hallgatótól elvárt, hogy egyszerű, magyar nyelven írt szöveget értelmezni tudjon.


"aztán ilyen hozzáállással ne csodálkozzatok hogy ha nektek szukségetek lesz segítségre, így fogjátok visszakapni"


Mivel én nem vagyok szellemileg korlátolt személy ezért boldogulok mások segítsége nélkül is az életben, viszont ha baromságot kérdezek egy olyan dologról amire 2 másodperc alatt megtalálható a válasz ha venném a fáradtságot és rákeresnðk akkor természetesen sok szeretettel fogadom az építő jellegű kritikát. Azonban mivel én előbb tájékozódok mielőtt baromságot kérdeznék ilyen még nem fordult elő velem.

dec. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

"én nem vagyok szellemileg korlátolt személy ezért boldogulok mások segítsége nélkül is az életben ... ilyen még nem fordult elő velem."

Arrogancia rulez...

dec. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Semmilyen szellemi és egyéb probélmám nincs, hidd el utána néztem először, nem értem nektem miért jó hogy beleálltok a másikba és sértegetitek alaptalanul, de nyugi nem veszem magamra, mivel nem tudjátok a képességeimet és hogy milyen eredményeket értem el az életben (tanulás terén is) az iskolámban én kaptam meg a kitűnő tanulmányi eredményeimért és szakmai tudásomért a díjat, és ez még csak egy a sok közül, de nem is tartozom én senkinek magyarázattal. Elírások igen, lehet vannak, mivel a kérdést fáradtan írtam, nem mindig tudom kialudni magam mivel dolgozom és sulizok, lehet azért sem tudtam kijönni a szövegből, na de mindegy is. Nektek szép napot, és kívánom hogy változzon ez az idióta hozzáállásotok jobb fele, mivel ezzel nem sokra viszitek az életben, hogy másokat próbáltok sértegetni, leépíteni. Ezzel ti nem haladtok előrébb, ugyan azon a szinten maradtok, csak másokat próbáltok lejjebb tolni, ami nem fog sikerülni.
dec. 23. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!