Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A diploma jegy hogy jön össze?

A diploma jegy hogy jön össze?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, hogy a szakdolgozatra kapott jegy + az államvizsga tétel jegyből jön össze.

DE olyat is hallottam, hogy az átlag is számít végig? (Amiket a tárgyak után viszek)

Tudom minden suliban más, nézzem meg a honlapon. Már megtörtént, de nem találtam ezt kifejtve, hogy pontosan miből jön össze.


Tesóm csinált egy fokszos diplomát és ő úgy emlékszik, hogy amikor ment védeni a dolgozatot az államvizsgán előtte ő már magára a dolgozatra kapott egy jegyet.


Akkor most az egész féléves átlagok, a szakdolgozat ( maga az írott), a védés, vagy az államvizsga tételre kapott jegy alapján adódik össze a diplomába beírt jegy? Nagyon érdekelne. Már csak azért is, hogy van e "értelme" nagyon megnyomni az átlagot, vagy ne arra fektessem a hangsúlyt, hanem az államvizsgára és a szakdogára?


jan. 1. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Szigorlatok, diplomamunka és megvédése, államvizsga.
jan. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szigorlat nincs (akkor írtam volna)

"diplomamunka és védése" az addig oké, de ez lenne a kérdés hogy abból hogy jön össze egy jegy? Amikor megyek védeni én már magára az irományra egy jegyet kapok?

(mert úgy olvastam hogy az mehet záróvizsgára akinek van szakdoga jegyet és ezt legkésőbb az államvizsga előtt 3 nappal tudomásra kell hozni, tehát nyilván lesz rá egy jegyem és a védéssel ezt fel vagy le húzhatom? vagy általában marad az amit az írásbelire kaptam, csak meg is kell védenem, hogy elhigyjék én csináltam?

jan. 1. 20:16
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Ez egyetemtől is függ, jobb lenne ha leírnád hova jársz.
jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Minden egyetemen más, nézd meg az egyetemed tanulmányi/vizsgaszabályzatában.
jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3-4:

Leírtam, hogy néztem.

jan. 1. 21:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy nézted, csak ha le is írod, akkor hátha van olyan válaszoló, aki ott tanult és biztosan meg tudja neked mondani.


Ahova én jártam 2 helyre (alap és mester eltérő egyetem), ott sehol nem számítottak a féléves átlagok, csak a záróvizsga, a szakdolgozat és a védés. (Szigorlat nem volt.)

jan. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez szakfüggő. Nálunk a diploma értékelésébe beleszámított a diplomamunka jegye, a záróvizsga jegye, illetve a kiemelt kollokviumok, szigorlatok jegyei is.
jan. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6: Nem Bp-i egyetem, nem is Szeged v Debrecen. Erősen gyanítom, hogy nem olvassa aki oda járt ahova én, mivel kis egyetemről van szó.

Csak gondoltam, felteszem a kérdést, hogy általában ( másik sulikban) hogy működik ez.

jan. 1. 21:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Az összes féléved átlaga + Diplomamunka(védés) + Államvizsga


x,51-től adják meg a jobb jegyet PL 3,51=4 diploma

jan. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én is pontosan így gondoltam. Köszönöm szépen.


És az átlagban melyiket nézik?

A neptunból gondolom, hogy a sima átlag nem kumulált átlag.


Azt ugyanúgy összeadják? pl 3,51+4,51+2,51+3,52 /4 = 3,5125 + diplomamunka+ államvizsga tétel?

jan. 18. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!