Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehetne könnyebb a...

Hogyan lehetne könnyebb a tanulás?

Figyelt kérdés

Mikroökonómia tantárgyról lenne szó. Egyszerűen nem tudom rendesen megtanulni, ami miatt buktam egy vizsgát és még egy lehetőségem van. Aztán pedig hallottam a többiektöl, hogy ha elvileg nem sikerül a kijelölt vizsgák egyike sem, akkor a tanár köteles még 1 vizsgaidőpontot biztosítani, bár szerintem ez olyan ritka, mint a lottó megnyerésének az esélye. Szóval most is tanulok erre a mikroökonómiára, mert én este tudok tanulni. Csendben. Már itt ülök lassan 2 órája de egyszerűen nem ragad meg bennem. Nem is az elmélet részével van gondom azt mostmár szinte akkor is tudom, hogy ha az álomból felkeltenek. Nekem a gyakorlattal vannak bajaim. Például nem tudom megjegyezni az ábrákat, mert nálunk úgy van, hogy a feladatot ábrázolni kell és én ott elakadom, mert bár a fejemben megvan az ábra, nem tudom jól lerajzolni, illetve sok gyakorlati feladatot csak részben értek. De próbálkozom csak nem tudom, hogy mivel lehetne hatékonyabban tanulni ezt a tárgyat. (Mielőtt kapnám az ívet szorgalmi időszakban is tanultam. Nem is keveset.)


Mit tanácsoltok?



jan. 4. 22:38
 1/1 Szándékos Bendegúz ***** válasza:

Néhány kérdés merült fel bennem :

Csak a vizsgákon akarsz átmenni, vagy tényleg akarod érteni ezt a tárgyat ?

Egyáltalán mire akarod használni a mikroökonómiát ?

jan. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!