Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most ebben a képzésben mi...

Most ebben a képzésben mi olyan nagy szám(Gazd. men.)?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt még egy műszaki menedzser bsc is lazán veri.



jan. 5. 11:29
 1/6 A kérdező kommentje:

Számvitelük nulla.Könyvelésre nem jók.

Műszaki ismereteik szintén nincsenek,ilyen bepillantás ebbe-abba kategória.

Mégis mire jó ez?Mehetnek msc-re számvitelre-pénzügyre.Ennyi erővel egyszerűbb a pü-sz bsc.

jan. 5. 11:33
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A legelső diplomámat GM szakon szereztem, igaz, nem a BGE-n, de a tanterv nagy része azonos volt. A többségnek semmilyen gazdasági előképzettsége nem volt, nem tudta, hogy mit is jelent a számvitel vagy miről szól ténylegesen a marketing. Ez a szak ezeknek az embereknek tökéltes volt, hiszen mindenbe beleláttak egy kicsit, és érdeklődésének megfelelően mindenki olyan irányba ment akár továbbtanulni, akár dolgozni, ami érdekelte. Nincs a teljes évfolyamra vonatkozó statisztikám, de emlékeim szerint kb. az évfolyam 30-40%-a diplomázott le a végzés évében (vagyis max. fél év csúszással). A többség nem csinált mesterdiplomát, de így is, akivel tartom a kapcsolatot a mai napig (kb. 15 ember) mindenki pár hónap alatt elhelyezkedett, és 2-3 év után már egész korrektnek mondható fizetése volt.

Annyiból tényleg jó a képzés, hogy egyáltalán nem zár be semmilyen irányba. Én spec. kontrollerként dolgozok, de a fenti 15 emberből van, aki könyvelő, könyvvizsgáló, marketinges, pályázatíró... stb. lett. Annyi hátránya viszont kétségtelenül van, hogy önmagában nem sokat ér a papír, főleg, ha olyan mentalitásod van, hogy várod, hogy a szádba repüljön a sült galamb.

"Ezt még egy műszaki menedzser bsc is lazán veri." - Attól függ, milyen téren. Műszaki területen belül valószínűleg igen, de üzleti/gazdasági téren nem. Ez önmagában nem baj, más a két szak fókusza.

"Számvitelük nulla.Könyvelésre nem jók." - Ezt cáfolnám. A tanterven is látszik, hogy van azért pár félév számvitel, és mivel a diploma után csináltam egy mérlegképes könyvelőit, tapasztalatból tudom azt mondani, hogy 80-90%-ban tökéltesen lefedik a mérlegképes tananyagát, és vidáman el tudsz menni ezzel is könyvelni. Nyilván, akinek ez kevés, az menjen számvitel szakra, aminek az anyaga pedig messze túlmutat a mérlegképes anyagán - viszont ott meg csomó olyan tárgy nincs, ami itt van.

"Műszaki ismereteik szintén nincsenek,ilyen bepillantás ebbe-abba kategória." - Kicsit unfairnek érzem felróni azt, hogy nincsenek műszaki ismereteik. Nem is azért megy az ember oda, mert műszaki dolgokat akar tanulni.

"Mégis mire jó ez?Mehetnek msc-re számvitelre-pénzügyre.Ennyi erővel egyszerűbb a pü-sz bsc." - Meg még vagy 20 fajta másik MSc-re. Ha pénzügyi vagy számviteli területen belül szeretnél elhelyezkedni, valóban előny a PSZ diploma, mindenhol máshol semmilyen hátrányban nem leszel, ha GM-et végzel PSZ helyett. És a többség nem pénzügy-számviteli területen belül akar elhelyezkedni - a tapasztalataim alapján legalábbis.

jan. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"mindenki pár hónap alatt elhelyezkedett, és 2-3 év után már egész korrektnek mondható fizetése volt."


Hol?Mert nem mindegy,hogy a jóskaéstársa bt-nél zugkönyvelőként vagy az Exxonnál Senior GL Acc-ként.

jan. 5. 13:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy marketingesként,pályázatíróként még el tudom képzelni a gm-eseket,de könyvelőként,könyvvizsgálóként nehezen.Max. egy számviteles Msc-vel.Amúgy itt is megerősödik,hogy a psz szak kivételével a legtöbb közgé szak kuka.
jan. 5. 13:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 tok jokat irt. Ez tenyleg igy van.

Arra megfelelo, hogy egy kis ralatast adjon mindenre, meg adjon egy kozgazdasagi szemleletet. Nem kell lenezni egyaltalan ezt a kepzest, mondom ezt ugy, hogy psz-re jarok. Az egyetemen tanultaknak nagyon kis reszet fogod egyebkent is hasznalni az eletben. Tudok olyan nagy nevu multirol, ahova kozgazdasagi diploma sem kell a konyvvizsgalathoz, csak legyenek jo kepessegeid, a tobbit majd megtanitjak.

jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-3 év után nyilván nem senior poziban vannak, habár multinál GL-en könyvelni se a szakma csúcsa.


PSz végzettségem van, KPMG-nél kezdtem AP-n majd auditon voltam, utána átmentem a Pwc-hez szintén auditra, mindhárom csoportnál voltak gazdmenes kollégáim. Váltottam azóta logisztikára, itt is van gazdmenes kolléganőm. Nem kell mester auditornak, bármilyen gazdasági alapszakkal lehet pályázni és azért nem nevenincs cégek.

"Amúgy marketingesként,pályázatíróként még el tudom képzelni a gm-eseket,de könyvelőként,könyvvizsgálóként nehezen" - De miért gondolod hogy a legtöbb gazdmenes ilyen pozícióba akarna menni? Psz-en tanultál hogy ennyire csak ebben tudsz gondolkozni?

Egy barátnőm gazdmenes diplomával HR-es egy banknál, amikor váltottam auditról nagyságrendileg hasonló fizunk volt, kevéssel kerestem többet nála, csak Ő kényelmesen ledolgozta a heti 40 órát egész évben nekem meg voltak időszakok amikor napi 12-14 órákat melóztam. Covid előtt meg még lehetett is felalá utazni az országban az ügyfelekhez. Nem érzem úgy hogy annyira hasra kellene esni csak mert vki könyvelő vagy könyvvizsgáló egy multinál, mikor más gazdasági területen is vannak nagyon jól fizető pozik.

jan. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!