Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tegyük fel lemondok a magyar...

Tegyük fel lemondok a magyar állampolgárságomról és megkapom egy másik országét. Mi a helyzet ilyenkor az állami ösztöndíjas képzésben való (volt) részvételemmel?

Figyelt kérdés
hallottam olyat, hogy ez esetben nem kell visszafizetni a képzés árát, amennyiben a határidőn belül nem dolgozok a képzés féléveivel megegyező időszakot itthon, ez igaz?

2023. szept. 23. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nem befolyásolja az állam követelését veled szemben.
2023. szept. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, állampolgárságról akkor tudsz lemondani, ha egy másik állampolgársággal már rendelkezel. Nincs olyan hogy lemondasz az egyikről és kapsz egy másikat. Szép is lenne.


Másrészt, az állampolgárságod nem befolyásolja, hogy tartozol a magyar államnak. Gyakorlatban persze egy másik országban élő, nem magyar állampolgáron behajtani nehezebb azt a tartozást, de attól még az a tartozás tartozás marad.

2023. szept. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
gondoltam, hogy nem vész el a tartozás. :) De hogy így behajtani? Egyébként a másikat először megajánlják, aztán le kell mondani a másikról és az új ország akkor adja meg a sajátját.
2023. szept. 24. 09:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3. Nemzetközi egyezmények alapján a másik ország majd megkeres a tartozás ügyében.
2023. szept. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A tanulmányi szerződés állampolgárságtól független, tehát továbbra is élni fog.

Az hogy hogyan hajtják be pedig az akkori állampolgárságodtól függ. A legtöbb országnak van Magyarországgal szerződése ezért ugyan úgy behajtható az összeg.

Vannak olyanok ahhol ez nem lehetséges, de amint belépsz egybe ahhol igen akkor újra behajtható lesz

2023. szept. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ki lehet fizetni esetleg azonnal, hogy ne nőjön 20 év alatt annyit a tartozás?
2023. szept. 24. 10:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehetséges, de szerintem nem érdemes. Az összeg az éves megállapított infláció mértékével nő tehát technikailag az összeg nő de a visszafizetés terhe nem.

20 év pedig sok idő az alatt simán dolgozhatsz MOn külföldön pedig seniorabb poziban könnyebb kifozetni ezt az összeget mint most

2023. szept. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
7. Hülyeséget ír. Nem lehet kifizetni, húsz év múlva megnézik, hogy mi az ábra.
2023. szept. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A 8. is hülyeséget ír. Van erre külön állami szerv, ami minden évben lekéri a NAV-tól, mennyit dolgoztál abban az évben és erről ír egy jelentést, amit amúgy te is meg fogsz kapni. Benne van a szerződésben amit aláírtál.


Nekem is minden évben jön az értesítő, hogy oklevélszerzés óta mikor mennyit dolgoztam és mennyit kell még dolgoznom/visszafizetnem, hogy lekettyenjen a tartozás.

2023. szept. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8. Mi köze ennek ahhoz, hogy nem lehet előre kifizetni a tartozást? Ne legyél már ennyire idióta.
2023. szept. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!