Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tragédia, hogy az ország...

Nem tragédia, hogy az ország legjobb egyetemeire ilyen síkhülyék járnak?

2010. okt. 22. 20:34
1 2 3
 11/25 Silber ***** válasza:
46%
Úgy van. Ennyit a magas pontokról, a BME-ről és az ELTÉről, ahonnan lenézik a "vidéki" egyetemeket...
2010. okt. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
62%
Jézusom!!! Én is ELTE-s első éves vagyok, de ez borzalmas!!! Ez a fiatal értelmiség!!!:((
2010. okt. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
74%

"ahonnan lenézik a "vidéki" egyetemeket..."


Érdemes lenne megcsinálni a tesztet "gyengébb" egyetemeken. Milyen eredményeket kapnánk?

2010. nov. 2. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Silber ***** válasza:
23%
Támogatom (egy vidéki mérnökhallgató egyetemista).
2010. nov. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
53%

Hagyjuk már... olvastam a videó alatti kommenteket, olvastam az itteni válaszokat, és számomra ez a reakció volta tragédia.

Ha a válaszolók magukba néznének, de komolyan: ők talán tudtak volna felelni arra, hogy mi lesz azzal a tollal a Holdon? Persze, felháborodottan és álszent módon rávágják, hogy ők igenis tudták a választ, valójában azonban éppúgy hebegtek-habogtak volna, mint ezek az egyetemisták, hacsak nem mondtak volna még nagyobb hülyeséget.


Bevallom, hogy nekem elsőre az ugrott be, hogy lebegne, mert a Holdon kisebb a gravitáció.

Pedig ötös voltam fizikából általános iskolában, és középiskolában is megvoltam négyes. De ilyet nem tanultunk - mellesleg azóta már eltelt pár év, és az ember felejt.


Tehát nem az egyetemistákat kellene földbe döngölni a tudatlanságuk miatt. Az ember nem tudhat mindent, és akit nem érdekel a fizika, úgysem jegyzi meg a dolgok nagy részét.

Egy fizikus, matematikus éppúgy nem tudná elmondani Arany János költészetének jellemzőit, ahogy egy bölcsész a Hold tömegvonzását. Ezért vannak a szakok...


Tehát nem kellene ennyire álszentnek lenni...

2010. nov. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

"Ha a válaszolók magukba néznének, de komolyan: ők talán tudtak volna felelni arra, hogy mi lesz azzal a tollal a Holdon?"

Igen, én tudtam volna....

2010. nov. 2. 11:07
 17/25 anonim ***** válasza:
Jó, meghajolok előtted, te tudtad volna. De a válaszolók 90%-a éppúgy nem tudta volna, mint azok az egyetemisták.
2010. nov. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Ez viszont 5-6 évnyi fizikatanulás után elég "gáz"
2010. nov. 2. 11:26
 19/25 anonim ***** válasza:

Furcsa, én mégsem szégyellem magam. Mert mi ilyet nem tanulunk, a Holdhoz egyedül a földrajz órát kötöm, ahol nem épp a gravitáció volt a téma. És már az is 5 éve volt.


Ha ez gáz, akkor kíváncsi lennék arra, te hány olyan kérdésre nem tudnál felelni, ami elvileg az alapműveltséghez tartozik.

Mert biztos lenne jó néhány, tehát nem tanácsos másokat lenézni.

2010. nov. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

"Mert mi ilyet nem tanulunk"

Hát azt biztos, hogy tanultátok, hogy minden tömeggel rendelkező test között fellép a gravitáció. Ha szerinted nem, akkor csak nem figyeltél oda...

2010. nov. 2. 11:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!