Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen "büfé szakokat" tudtok...

Milyen "büfé szakokat" tudtok fősulin, egyetemen amivel semmit nem lehet kezdeni? Mi ennek az oka? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Mi az oka? Az, hogy a sok szerencsétlen mindig a könnyebb utat választja...bemagolja a törit és a magyart... azt hiszi azzal majd érni fog valamit és tehet a társadalomért... magolásnak pedig mint tudjuk semmi értelme... én matek, fizika párti vagyok... lehet, hogy az elején szívás az egész, de ezzel legalább tudom fejleszteni a saját készségeim, mint például: probléma megoldás, logika, stb. Jöhet a lepontozás, anyázás...nekem ez a véleményem.
2010. okt. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
andragógia, filológia, szabad bölcsészet. Nagyon kevés munkalehetőség van manapság, és az kivétel nélkül matek fizika alapú. Mérnök, gyógyszerész, stb. Ebben a pillanatban fölösleges mást tanulni, ebben az értelemben, az összes humán szak büfé.
2010. okt. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és hogy mi az oka. Hát jól hangzik, könnyű, de mégis diploma. Hogy nem tud vele keresni, azzal csak utolsó évben szembesül...Megaztán addig sem kell melózni.
2010. okt. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Turizmus vendéglátás, politológia..
2010. okt. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

anglisztika, andragógia, turizmus...

az az oka, hogy minden évbe 100000000000000000 végzős van belőle.

2010. okt. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A "katasztrófavédelmis" képzés is büfé (ZMNE)? Mert ott is sok a humán, ezért nem tudom. Szerintem nem amúgy.
2010. okt. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A humán szakok közül szerintem csak a nyelvi illetve a tanári (de abból is csak ott ahol minőségi a képzés) szakoknak van értelme.

Pl ott a szabad bölcsészet: 3-4 évig tanulsz mindenféléről és lesz egy diplomád a semmiről. Aki ügyes és van egy nagyon jó témája az tovább tud menni, pl média, de irtó nagy mák kell hozzá.

Inkább a mérnöki és a tudományos szakoknak van, illetve lenne jövője, ha sokkal kisebb lenne a felvehető emberek száma, mert hatalmas túlképzés van.

2010. okt. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tegnap 22:54 nem vagy valami tájékozott. magyar szakkal nyugodtan elmehet valaki pl. újságírónak, az egy elég jó munka. De magyar-töri szakkal tanárokat is keresnek (valahol el kell kezdeni), múzeumokban is el lehet helyezkedni (az idegenvezetés se egy utolsó, ha elvégez az ember utána egy OKJ-t, de ez sok esetben nem is muszáj). Aztán ott vannak még a nyelvek. Én spec. japánt tanulok, halálra zaklatnak engem és több csop.társamat is, hogy menjünk fordítani/tolmácsolni! A kínai és a koreai nyelvvel is hasonló lehetőségek vannak, mert elég nagy létszámban vannak jelen kis országunkban. Aztán pl. a skandináv nyelvek, norvég, svéd, dán. 1 évig dolgoztam egy munkaerő-közvetítő cégnél (ahol egyébként úgy vettem észre, hogy a legkeresettebb munkaerő az informatikus, programozó), és több helyre kerestek a 3 nyelv legalább egyikén tudó egyéneket. Ez már 2 éve volt, a hirdetés azóta is él, mert hiány van. De több skandináv összeköttetésű cég is van Magyarországon, ahová keresnének kapcsolattartókat. Aztán pl. a klasszikus francia-olasz-spanyol nyelvek, ezek is elég felkapottak, nyelviskolában remekül fizetnek értük (és a keleti nyelvekért is, az angolért és a németért kevésbé, de az is megéri) + elég sok hivatalban/a célországokkal kapcsolatot tartó cégeknél keresnek embereket ilyen nyelvtudással. Végső soron még mindig ott van az idegen nyelven történő idegenvezetés, a magántanárkodás, gimnáziumi tanárkodás, nyelviskolában való tanítás, fordítás/tolmácsolás (az európai nyelvekkel kapcsolatbna akár EU-viszonylatban is). Ja és hozzátenném, hogy manapság pl. óriási kereset van az orosz nyelvre, és a körülöttünk lévő szláv nyelvekre. Menj fel bármelyik diákmunkás oldalra, mindenhol van legalább 1 szerb/szlovák/szlovén/cseh/lengyel stb. nyelven tudó diákot keresünk hirdetés.

Ami tényleg büfé bölcsészeten belül: angol, német, mert teltett a piac (kivéve, ha tanár akar lenni az ember, bár sztem ebből a kettőből abból is sok van, de lehet még találni munkát). szabad bölcsészet, filozófia.

2010. okt. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
annyit azért hozzátennék az előzőhöz, hogy az újságíráshoz marhára nem kell magyar szak, de még a felkapott média meg újságíró szakok se, még csak nem is előny - sőt elvesztegetett 5 év, amik alatt külsőzhettél volna valahol, és addigra már csomó tapasztalatot szerezhettél volna, és bekerülhettél volna valahova (akár bulvárhoz is, mert kezdésnek az marha jó iskola)
2010. okt. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!