Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Járműmérnöki BSc hol? SZE...

Járműmérnöki BSc hol? SZE vagy BME?

Figyelt kérdés
Győrben a Széchenyi István egyetemen vagy Pesten a Műszaki Egyetemen (BME) érdemes elvégezni? Nem tudom merre tovább, Pest sokkal közelebb lenne, 1 órára, valszeg koli lenne. Győr viszont 3 óra lenne vonattal szintén koli. Pesten van a barátnőm, és oda megy a legtöbb haverom. Viszont Győrben ott van az Audi. Ti melyiket választanátok? Melyik egyetem legyen?

jan. 16. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
SZE. BME fölösleges szívózások vannak a tanárok részéről. Ez meg, hogy hol végeztél a kutyát nem érdekli
jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
67%

BME VIK-esként nem tudok sokat mondani a KJK-ról, de úgy összességében a BME-t nem ajánlanám. Nagyon nagy esély van a kihullásra már első félév után is, hatalmasak az elvárások. Hacsak nem valami nagyon elit középsuliból jössz ahol napi 8 órában matekoztatok, nem ajánlom. Kolit is elég nehéz szerezni ide.


A SZE jobb opciónak tűnik, az elvárások elvileg sokkal teljesíthetőbbek. Mivel ott van Győrben az Audi, biztos hogy tudsz majd ott helyben szakmai gyakorlatot is végezni, és miután elvégezted az egyetemet, könnyen el is helyezkedhetsz náluk.


Bárhogyan is döntesz, sok sikert kívánok!

jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
SZE.
jan. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Magán elet miatt Budapest nálad viszont kézenfekvőbb így fiatalon valószínűleg mellette döntesz. Viszont a bme járműves képzésről nagyon sok rosszat olvasni itt, hogy pár feleslegesen szivatos targy miatt evek mennem el. Mas jarműmernök képzés nincs Pesten? Akár szakirányon is jó am, ha van ilyen gépész bscn. Van pár egyetem ahol gepesz szakiranyon indítanak ilyet vagy mscn. Az obudai nem ilyen vagy valamelyik másik pesti egyetem? Teljesen jók azok is. Plusz dolog, hogy gépész bscvel többre mész mivel általánosabb tudás. Hiába hasonló a két tanterv, sok hr-es lehet be se hiv interjúra jarmuves papírral, pedig lehet, hogy simán el láthatnad a pozíciót. Az meg nem 100 %, hogy egész életedben olyan helyzet lesz, hogy csak járművekkel foglalkozol a gepiparban. Így kettő legyet utsz. Vsn egy gépész bscd ami több helyre jó, de a jarmuves tudást is megszerzed szakiranyon. En szemely szerint ilyen irányban neznek korul és így lehet, hogy maradhat Budapest is.
jan. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem egyértelmű, hogy BME, mivel a legjobb egyetemek között van főleg, ha a műszaki irányt nézzük akkor meg főleg. +azaz egyetem van a legközelebb hozzád.
jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
semmiben sem jobb a bme
jan. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kolijába van esélyem bekerülni? Vagy érdemes az albérleteket nézegetni?
jan. 17. 17:31
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
nézd meg a feltételeket a koliba...1 óra távolság az nem sok , viszont nem is kevés...
jan. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Gepesz irányból elmenni járműves iranyba sztem is tob lehetőséget ad.
jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyértelműen SzE, mindkét egyetemről van tapasztalatom. BME csak pénzlehúzás és az állami féléveket viszi.
jan. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!