Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Volt rossz tapasztalatotok...

Volt rossz tapasztalatotok esti tagozatú sulival?

Figyelt kérdés
Van olyan aki megbánta, hogy átment estibe?
jan. 18. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
A rokonom megbánta. Nem járt utána családi pótlék, nem volt nappalis diákja és az ezzel járó kedvezményei, nem diákmunkázhatott, gyakorlatilag az emelt érettségiről is lemondott az oktatás minősége miatt, a TB-t maga után kellett fizetnie.
jan. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak sokan, akik megbánják. Aki azért megy át estire, mert nincs más lehetősége, muszáj dolgoznia, hogy besegítsen anyagilag a családjának, annak nincs mit tennie. De aki csak lébecolásból nem jár nappalira, az rendszerint megbánja.
jan. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem írtam bele a kérdésbe, de egyéni tapasztalatok érdekelnének.
jan. 23. 16:07
 4/5 anonim ***** válasza:

16-17 évesen kellett átmennem egy igen elit iskolából esti tagozatra. Akkor olyan helyzetben voltam, hogy muszáj volt, de ma visszagondolva bárcsak maradtam volna nappaliban.


Fiatalként kevesebb lehetőséggel, hátránnyal indulsz, ha esti tagozaton akarsz leérettségizni. Emelt érettségiben nem tudnak segíteni, azt magadnak kell elintézned teljes mértékben. Én most ezzel szenvedek. Munkát találni szörnyű, mert nem vállalhatsz diákmunkát estis igazolvánnyal. Arról meg ne is beszéljünk, hogy mi van, ha még nem múltál el 18. Szerencsére én találtam már, de így is másfél évbe telt.


Még egy rossz dolog, hogy iszonyatosan hiányozni fog a nappalis élet. Sok dologból kimaradsz.


Persze azért vannak előnyei is. Rugalmas, laza, nem olyan szigorú, hiszen felnőttekkel együtt tanulsz és a tanárok tisztában vannak vele, hogy mindenkinek van saját élete. Önálóbbá tesz és nem veszi el az egész napodat.


Illetve még azt tenném hozzá, hogy nem veszíted el a családit, az még ugyanúgy jár, mintha nappaliban lennél.


Sok sikert!

febr. 12. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
febr. 15. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!