Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » MOME animációra mennyire...

MOME animációra mennyire esélyes bejutnom ha animálni még nem tudok, de egy nagyon jó portfóliót összetudok rakni?

Figyelt kérdés
A portfóliómban storyboard, karakter és háttérdesign, tanulmányrajzok és egy nagyobb szabadmunka lesz, de az opcionális animációs részt kihagyom, mert nem tudok animálni. Azt hallottam több felől hogy így is belehet kerülni, de egy kicsit elkezdtem kételkedni ebben, miután megláttam egy két felkészítőre járó diák animációit. (A felkészítőt már elég késő lenne elkezdenem.)

jan. 21. 07:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj el mindenképpen, tapasztalatnak és bulinak jó.

Viszont a momések elég sznobok, nehéz bekerülni, ha nem berkeken belülről jössz. //Nekem rég volt már aktuális a téma, már rég lediplomáztam, szóval azóta változhatott is a helyzet, ezt vesd figyelembe, nem akarlak előre eltántorítani. :)//


Szóval én is így voltam anno (engem másik szak érdekelt), az írásbelin csont nélkül jutottam át, pedig én se voltam előtte semmilyen előkészítőn.

A szóbeli ellenben úgy nézett ki, hogy bementem, és (nem túlzok!), úgy kezdte a pasas, hogy "jó napot kívánok, maga hányadjára felvételizik ide?". És kb ott vágtam el magam, hogy elsőre, külsősként.

Beszélgettem másokkal, akik velem együtt szóbeliztek, volt olyan, aki mondta, hogy többedjére jön vissza felvételizni, pedig bekerült egy bécsi egyetemre...


Szóval menj el, próbáld meg, mindenképp megéri összerakni a portfóliót és megírni a felvételit, de azért jelölj meg második-harmadik helyezetteket is, mikor leadod a felvételit, legyen B terved. :)

jan. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Engem felvettek elsőre, viszont előtte két évig jártam előkészítőre. (És nem "berkeken belülről" jöttem) Olyanról is hallottam, aki nem járt, nem is voltak animációi és felvették.


De szerintem mindenképp érdemes elkezdened animálni és valamit beadni. Nem kell hozzá hatalmas előképzettség, tök egyszerű az egész, elég ha csak apró gifekkel kezdesz.

Mert a momén se fog senki leülni melléd, hogy "na akkor most megtanítalak", itt főleg már mindenki a maga módján csinálja, önállóan. És ha azt mondod az interjún, hogy nincs animációd, mert nem tudsz animálni, akkor nagy eséllyel ki fognak ejteni, mert még meg se próbáltad.


Szóval ha továbbjutsz az első fordulón, én a második vagy a harmadik fordulóra mindenképp vinnék animációkat. Mert biztos fel fog merülni kérdésként, hogy miért nincsenek.


Amúgy szerintem nem késő elkezdened az előkészítőt. Illetve a szabadmunkás lapra is érdemes tenni több munkát.


Remélem nem ijesztettelek nagyon el, tök jó buli a mome meg a felvételi is! Ha kell segítség, akkor írj nyugodtan üzenetet.


Sok sikert!

jan. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2, Ha két évig jártál előkészítőre, akkor "berkeken belülről" mentél, de ettől függetlenül gratu. :)


(Nem kekeckedésként, a válaszod tök hasznos, csak ha már így kiidéztél, muszáj reagáljak :D, pontosan ezt értettem a berkeken, előkészítő stb, hogy nem "utcáról beestél", mint én tettem mondjuk. Nem arra, hogy valaki valakije - gondolom, így értelmezted, amit írtam.)

jan. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73,2%
jan. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült végül?
márc. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel régóta foglalkozunk felkészítéssel (és MOME-n is végeztem), így tudom, hogy nagyon nehéz bekerülni. Szerintem nem árt animációkat is készíteni, mert sokan ott jönnek rá, hogy igazából ez nem az ő műfajuk. Másfelől pedig a verseny is nagy, sok dologban kell ügyesnek lenni.


Szívből ajánlom ezt a képzést felkészülésnek: [link]

márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!