Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Animációval szeretnék egyeteme...

Animációval szeretnék egyetemen foglalkozni, milyen iskolákat ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén leszek végzős, és mindennél jobban érdekelne az 2D animáció. Nem jártam se rajztanárhoz, se művészeti suliba, főleg önerőből tanultam eddig. Idén terveznék felkészítő tanárhoz járni.

A két egyetem amiről legtöbbet hallottam az a MOME illetve a METU. Az előbbiről azt mondják hogy baromi nehéz bekerülni, és az emberek többsége csak 2. vagy 3. próbálkozásra jut be.

Az utóbbiról pedig azt hogy gyengébb, illetve csak önköltséges képzés van, amit inkább szeretnék elkerülni. Ha valaki ezekre járt, tudna rövid véleményt mondani?

Ezeken kívül vannak más iskolák amikbe érdemes lenne belenézni? Az lenne a legjobb ha Pest megye közelében lenne, de nem fő szempont. A legfontosabb, hogy ne csak önköltséges képzés legyen. Előre is köszi a segítséget!



2023. júl. 13. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
A METU elég jó, színvonalas, egyre erősebb a rangja is. Bátran ajánlom.
2023. júl. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gimis osztálytársam a MOME-re ment, ő nagyon szereti és elsőre sikerült bejutnia.

Szerintem ha szimpatikus neked az az egyetem, akkor mindenképp próbáld meg, abszolút nem lehetetlen elsőre bekerülni.

2023. júl. 14. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz mind a kettőre, és amelyik sikerül. És nézd meg, vannak-e művészeti szakiskolák érettségi utáni képzéssel arra az esetre, ha egyikre sem kerülnél be.
2023. júl. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét egyetem színvonalas, de nagyon nehéz bejutni. Portfóliót kell benyújtani elkészült munkákkal, s ha az nem nyeri el a bírálók tetszését, már ki is estél. Körülbelül a jelentkezők tizedét veszik fel. Úgyhogy teljes gőzzel járj magántanárhoz, és készülj fel lélekben arra, hogy lehet hogy így is csak harmadik próbálkozásra fogsz bejutni. S végzés után sem lesz könnyű munkát találni, mert a pálya telített. Nehéz ez az út.
2023. júl. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon nehéz mindkét egyetemre bekerülni, főleg a MOME-ra. Ott úgy számolj, hogy körülbelül 300 jelentkezőből választanak ki 15 embert. És ha nincs rajztudásod, jó ízlésed és legfőképpen kreatív látásmódod, akkor 2., vagy 3. próbálkozásra se fog sikerülni.


Ezt úgy írom, hogy MOMÉN végeztem és 7 éve tanítok mozgókép/animáció szakos embereket. Nem egy felvételin vagyok túl a diákjaimmal.


Egyébként Egerben is van animáció szakirány a tervezőgrafika képzésen belül.

Bármelyik egyetemen ki lehet hozni a legjobbat magadból!


Szóval vagy gőzerővel rástartolsz a magántanárra (de az nem lesz olcsó), vagy elmész érettségi utáni szakképzésre. Ilyen van Budapesten, Debrecenben.

Ha magántanárra/konzultációra van szükséged, akkor írj privát üzenetet nekem.

2023. aug. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%

Debrecenben a Medgyessy, érettségi utáni animáció szakképzése!


[link]

márc. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!