Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Dunaújváro...

Mi a véleményetek a Dunaújvárosi Egyetemről?

Figyelt kérdés
Gépészmérnök BSC szak érdekel főképp, de bármi építő jellegű kritikát szívesen fogadok.
jan. 23. 10:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Én mérnökinfó szakon vagyok harmadik éve. Hogy a gépészmérnök ilyen arra sajnos nem tudok sokat írni, de egyetemről általánosságban igen.


Mivel nem vagyunk nagyon sokan mint egy nevesebb egyetem, így tanár-diák közti kapcsolat nagyon jó, nyitott mindenki, a légkör csodálatos. Van 1-2 tanár akit érdemes kerülni, azokat ki lehet kerülni hogyha sietsz tárgyfelvételkor más tanárhoz felvenni. Markmyprofessoron tudsz olvasni értékeléseket róluk.


Ha választanom kéne most, nem biztos hogy jönnék ide egyébként. A főépületet most újítják fel csigalassú tempóban, ennek következtében vagy online vagyunk vagy nem. 180 ponthatárnak köszönhetően annyi hallgató jött ide, hogy szeptemberbe be se fértünk termekbe mert annyi hallgató került egy kurzusba, hogy két választás volt. Vagy online a maradék tárgyak is vagy folyosón nézzük az előadást. Így első pár hét ezzel a variálással ment el, ami kifejezetten fájdalmas és szégyen volt.


Az ügyintézés se a legjobb, de ez országszerte igaz nem csak nálunk. Nem egyszer volt az, hogy elkezdődött a szemeszter de órarendünk még sehol. Ha van is akkor időpont van rosszul feltüntetve, vagy nincs hozzá terem. Szabvál tárgyak csoda, hogyha nem ütköznek más tárgyakkal. Tanulmányi hivatal 1 órán át van nyitva, az is akkor amikor valamilyen előadás van. Ha sikerül odajutni akkor egy csigasort kell végig várnod, főleg ha diákigazolvány matricáért mész.


Van A épületünk ami egészen szép, nagy, ott van a csarnokunk. De a középiskolások befoglalták, ott szinte semmi moderálás nincs így azt minden hallgató kerüli inkább ha nem akar kiégni. Ugyanez igaz több épületünkre is, hogy középsulisok használják az egyetemi tantermeket. Tehát ha úgy nézzük azért kell online tanulnod, mert főépület nincs és maradék termeket is elfoglalja egy középiskola. Kész röhej.


Gépészmérnökön nem tudom mi a helyzet, de nálunk nem volt olyan kezdés, hogy a számítógépe fel lettek volna rendesen felkészítve tanításra. Vagy a fejlesztői környezetünk nem megy. Vagy hiányzik az egér, vagy a billentyűzet, vagy a gép nem kapcsol be, vagy szintén befoglalta a középsulisok a termet. Vagy nincs fent az az alkalmazás ami kellene. Hogyha online akkor meg kalózkodd le. Az erre kijelölt informatikai csoport pedig alkalmatlan, mert kell egy 3-4 hét mire végre működik minden a gépeken.


A teljesíthetőség nagyon könnyű. Valakinek ez előny, nekem sajnos szomorú. Amikor ide jöttem még nem volt ennyire durva a helyzet, de most szó szerint itt könnyebb megszerezni a diplomát mint leérettségizni 0 tudással. Elvileg ez állam forceolása miatt van, mivel ha nagy a lemorzsolódás akkor kevesebb támogatást kap az egyetem. Ennek következtében nem küldhetnek el senki, buktatni nem buktathatnak. És 180 volt a ponthatár tavaly. Tehát ide még a 72 éves Marika nénit is felveszik mérnökinfó szakra, úgy, hogy még gépet sem látott életében.


Összességében elmúlt 2 évben nagyon lesüllyedt az egyetem szintje. Amikor jöttem első évben még volt valamennyi elvárás azért, volt számonkérés, nem volt ennyi kivételezés. Mostmár ezek már nincsenek meg. Mondhatni eladta magát az egyetem. Tanárok teljesen kivannak égve. Így ha ide is jössz, mindenképpen készülj otthon önállóan, hogy fejleszd a saját karriered, és nem árt hogy kitanulsz egy másik B szakmát otthon.


Amit még akarok mondani sok negatívat írtam, de vannak pozitív jellemek is azért az egyetemnek. Közel van az autóbusz állomáshoz, boltok, éttermek veszik körbe, nagyon zöld az egyetem Campusa, van saját kollégiuma ami nagyon tiszta és új azért. + amit írtam mind a hallgatók, mind a tanárok nyitottak és barátságosak. Tanárok elég hamar válaszolnak levelekre, segítenek is ha valahol elakadtál. Szinte mindenkinél tudsz TDK-zni, ezzel készülve a szakdolgozatra. Ez az emlegetett "DUE diplomával nem vesznek fel embereket céghez" egy mítosz, sose hallottam ilyet végzett DUE-s ismerőseimtől, mind egy cégnél vannak, sőt, az idén végzett ismerősök is eltudtak helyezkedni viszonylag hamar egy nagyobb vállalkozásnál elfogadható bérben. Csak annyit csináltak otthon foglalkoztak a szakmájukkal és kitűntek a tömegből.

febr. 1. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Első vagyok egy dolgot kifelejtettem. Ami még nagyon pozitív még egyre több a közösségi programok, végre, ami súlyos hiányossága volt az egyetemnek évek óta. Tehát lan party, közös Bécsi kirándulás, társas stb.
febr. 1. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!