Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanár vagyok (magyar nyelv és...

Tanár vagyok (magyar nyelv és irodalom) és szeretnék elhelyezkedni más munkakörben. Mi az a munkakör, ahová ezzel a diplomával felvesznek?

Figyelt kérdés
A diplomám eredetileg magyar nyelv és irodalom szakos tanár (általános iskola) és alapfokú bölcsész. Ezenkívül van mesterfokú bölcsész diplomám is. Nagyon jól fejezem ki magam írásban, viszont idegen nyelvet nem beszélek. Milyen munkakörökben lenne esélyem?

jan. 27. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%
Benzinkuts, kőműves segédmunkás.
jan. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
hát,keresgéljél. hát bármilyen. pl nem műszaki, de abból is pl van betanított, de szerintem inkább pl valami irodai
jan. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Egy legalább angol nyelvtudás nélkül ne legyenek hiú reményeid, valószínűleg nem fognak kapkodni utánad. Újságíró, sajtóreferens, magántanár, ügyfélszolgálatos, adminisztrátor, személyi asszisztens… nagyjából ezeket mondanám. Sajnos sem a papír, sem a skill nem olyan acélos, hogy ez sokat érjen a versenyszférában, pláne nyelvtudás és releváns tapasztalat nélkül. A közigazgatásban egy fokkal magasabb fizetési kategóriába tudsz kerülni a diplomáddal, mintha nem lenne, de az még mindig nem az a szint, amire szerintem vágysz.

Ha jót akarsz magadnak, vagy tanulj ki mellé valamit, vagy feküdj rá a nyelvekre. Már magán angoltanárként is szép összegeket lehet keresni, és akkor félig-meddig a pályán is maradhatnál.

jan. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Ilyen átlagos irodai munkákra tudsz vele jelentkezni, ahol nincs konkrét kikötés hozzá, hogy milyen diplomát kérnek. Ha jól tudom a kormányhivatalba is tudsz jelentkezni ügyintézőnek így.

Vagy még olyan munkákra tudsz jelentkezni ami a végzettségi szinted alatt van.

Vagy bemész a munkaügyi központba és ott próbálnak neked ajánlani valamit.

jan. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtudományi Kutatóközpontban sok munkalehetőség lenne, ha pesti vagy. Egy telefont megér a dolog.
jan. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is a közigazgatásban keresgélj!


Referensnek betanítás után talán felvesznek valamilyen ügyintézői poziba, de lehet pl. egy TB-Bér szakképzettség megszerzése nem ártana hozzá...


Viszont nem leszel boldogabb tőle szerintem.


Én maradnék tanár.

jan. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Én nem váltanék, most emelkedik a bérük, ennél többet máshol sem kapsz és a tanári munka biztos állás.
jan. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%

7

Biztos munka.


A fizetés az még egyenlőre kérdéses mennyi is lesz. Nem ez lenne az első fizetés emelés ami után kevesebbet keresnének és ez is csak ideig-óráig közelít a normálishoz aztán a többi fizetés megint lefogja hagyni. De nem hiszem, hogy annyit emelnének amennyit kéne.


Ezenfelül egy biztosan rossz állás is ahol az egyre rosszabb diákokkal hadakozhatsz, megbecsülés 0, de több embernyi munkát elvégezhetsz mert nem vagytok elegen.

Tehát ha a fizetés jobb is lesz egy ideig akkor sem biztos, hogy megéri az embernek az egészségét feláldoznia.

jan. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Általános irodai ügyintézői munkák, kétkezi munkák, ha nincsen más skilled. Esetleg mehetsz gyorsétterembe, ahol nagy a fluktuáció, de ha értelmesebb vagy, mint a többség, akkor állítólag gyorsan feljebb lehet lépkedni a ranglétrán.
jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha le akarod vonni a következtetéseket az eddigi válaszokból, akkor az a kérdés, hogy mik az igényeid. Ha megelégszel adminisztrátori, ügyintézői munkakörökkel, akkor próbálj ilyeneket keresgélni. De ha jól fizető állást szeretnél, akkor ahhoz tovább kell még képezned magad. Egyrészt a nyelvtudást, másrészt pedig akár egy új diplomát...
jan. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!