Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemi tanulmányok...

Az egyetemi tanulmányok végeztével, amikor a kumulált átlagot számolják az összes tárgyra, ott számít-e, hogy egy tárgyat hányszor vett fel a hallgató, és hogy hány félévbe telt megcsinálni?

Figyelt kérdés

Van pár olyan tárgyam ami csak második/harmadik nekifutásra lett meg, sokszor újabb félévben, tehát csúsztam velük. Ellenben ezek végül mind jóra sikerültek (4-5).


Amikor a kumulált átlagot nézik az összes teljesített tárgyra, ott végülis logikusan mindegy, hogy hanyadjára lett ötös egy tárgy, nem?


Magyarán úgyis feltehettem volna a kérdést, hogy az összes felvett kredit és az összes teljesített kredit közül melyiket nézik? Ha egy 5 kredites tárgyat háromszor vettem fel, akkor az 15 kreditnek minosul-e a végso átlag meghatározásakor?


Amúgy teljesen mindegy lenne, csak azért kérdezem mert az összes tárgyam eddig ( kb 130 kreditnyi ) elég jóra sikerült, ezeknek a kredittel súlyozott átlaga 4.52. ( Azonban az összes felvett kreditem nem 130, hanem kb. 150, az ismétlo tárgyfelvételek miatt ). A 4.52-vel még akár a kitüntetéses oklevélre is van esélyem, amennyiben nem fontos, hogy hanyadszorra lett meg egy tárgy.



jan. 28. 15:58
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!