Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy orvos csinál másoddiplo...

Ha egy orvos csinál másoddiplomát, szerintetek hülyeség azt pszichológia szakon megcsinálnia? Orvos-pszichológus párosítás?

Figyelt kérdés
NEM rólam van szó.

2015. ápr. 28. 18:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
46%
Hát, orvosként lehet pszichiáter, tehát... érdekes.
2015. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
25%
Inkább pszichiátriai szakorvos lennék akkor már.
2015. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Azért a pszichiáter és a pszichológus nem ugyanaz. A pszichológia pl. jól jöhet egy belgyógyásznak, sebésznek...stb is a betegekkel való kommunikációban és más területen is.
2015. ápr. 28. 18:16
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá energiája és pénze, és nagyon érdekli, miért ne?
2015. ápr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom... lehet, hogy az orvosi diploma mellé jobban "illik" (nem presztízsre gondolok, hanem hasznosságra, bár ez fura megfogalmazás) egy biológus vagy biomérnök diploma.
2015. ápr. 28. 18:21
 6/25 anonim ***** válasza:
41%
Betegekkel való kommunikáláshoz nem kell pszichológia szak, mivel ott nem ezt tanítják.
2015. ápr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
52%

"Azért a pszichiáter és a pszichológus nem ugyanaz. A pszichológia pl. jól jöhet egy belgyógyásznak, sebésznek...stb is a betegekkel való kommunikációban és más területen is."

Persze, hogy nem ugyanaz, a pszichiáter gyógyszert is írhat ki. Amúgy Csernus is pszichiáter és ő is a lélekkel foglalkozik. Ugyanúgy tanulják ők is, csak még az orvosi dolgokat is mellé. Bár nekem mindegy, ő tudja.

2015. ápr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem... Nyilván én se arra gondoltam, hogy a pszichológia szakon majd megtanítják, hogy beszéljen a betegekkel... Hanem a megszerzett tudást fel tudja használni a kommunikáció során. Pl olyan dolgokat, tüneteket, régebbi betegséget..stb is elmond a beteg, amit szégyell.
2015. ápr. 28. 18:26
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem annyi a különbség, hogy a pszichiáter írhat fel gyógyszert. A pszichológus bölcsész, a pszichiáter orvos. Nem degradálok senkit, de azért az orvosin részletesebben megtanítják a neuroanatómiát, neurológiát, mint a pszicológia szakon.
2015. ápr. 28. 18:27
 10/25 A kérdező kommentje:
Nyilván sok dolgot meg a pszichológián tanítanak, az orvosin meg nem. De azért nem annyi a különbség, hogy az egyik írhat fel receptet, a másik meg nem.
2015. ápr. 28. 18:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!