Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE pszichológiáról tudnátok...

ELTE pszichológiáról tudnátok pár szót mondani akik ott tanulnak/tanultak?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt állok, és az elte pszichot szándékozom megcélozni. El tudnátok mondani, mire lehet ott számítani, milyen az első év, milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak, mennyire nehéz, stb?


Mennyire fontos a masszív biológia ismeret az ott tanuláshoz?


Valamint akinek van erről információja, mennyire jó az ELTE? Jobb-e a Károli vagy a Pázmány pszichológia szaka? Vagy akármelyik más?


Köszönöm a válaszokat!



jan. 28. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem összességében nem nehéz. Ha valaki össze tudja hozni a kellő ponthatárt, annak valószínűleg nem lesz nehéz. Az elő év (inkább félév) az alapozó tárgyakról szól, azok nem a legérdekesebbek, de teljesíthetőek. Viszonylag sok biológiával kapcsolatos tárgy van, de abszolút teljesíthetőek az alapján, amit leadnak. A szigorlatok nehezek (4 szigó van összesen), a vizsgák amúgy szerintem viszonylag könnyűek. Én az ELTE-re járok, de tanultam a károlin is, az ELTE nekem egyértelműen jobb. Ha gondolod privátban kifejtem.
jan. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az alapképzés nem volt a szívem csücske, mert a sok alapozó tárgy közül nem tartottam mindegyiket olyan nagyon érdekesnek, de ez elég szubjektív. A mesterképzést azért egyértelműen jobban szerettem, hiszen ott már tényleg azt tanultam, ami érdekelt.

Vannak könnyebb és nehezebb tárgyak, és megintcsak változó, kinek mi megy jól. Én a bioszos tárgyakat nehéznek tartottam a BA-n (az MA-n már nem), de volt csoporttársam, akinek semmi problémája nem volt velük. Mindenesetre teljesíthetőek voltak a vizsgák, ha az ember leült, és tényleg megtanulta, amit kell.

Az elhelyezkedés nem feltétlen egyszerű, mostanában elég sok kérdés született itt az oldalon ezzel kapcsolatban. Ha szeretnéd, szívesen írok erről bővebben.

Az egyetemek között rangsorolni szerintem értelmetlen, de ha tényleges sorrend érdekel, akkor a nemzetközi listákra egyedül az ELTE pszichológia képzése kerül fel évek óta. Nekem csak az ELTE-vel van tapasztalatom, szóval összehasonlítási alapom legfeljebb annyi van, amennyit másoktól hallottam. Ezek alapján soha nem bántam meg, hogy az ELTE-t választottam. Főként az MA során éreztem azt, hogy az oktatók és az egyetem törekedett arra, hogy figyelembe vegyék a hallgatók igényeit, meghallják a visszajelzéseiket, és azoknak megfelelően próbálják alakítani a képzést. De szerintem a BA-val is hasonló lehet a helyzet, mert tudtommal jó irányba változott a tanterv azóta, hogy én oda jártam.

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan, akár privátban is!

jan. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia Én a Károlin kezdtem, de aztán átmentem az Eltére és nem bántam meg. Az elején alapozó tárgyak vannak amik kevésbé érdekesek utána jönnek az érdekesebb, viszont számomra nehezebb tárgyak...én nem emelt biosszal mentem , így elég meglepő volt, hogy milyen sok biológiával kapcsolatos óránk van és az volt számomra az egyik legnehezebb a statisztika után. Így összegezve szerintem 1. Az ELTE 2. PPKE itt viszont a barátnőm tanul és mindig csak áradozik, szóval gondolom nem lehet az olyan rossz. Köszépmezőny, bár szerintem ezek is nívós egyetemek az SZTE és utána a PTE ...Barátnőm a KRE-n végzett és nagyon nehezen tudta egy másik országban akkreditálni a diplomáját, mert kevésbé volt olyan nívós, mint az ELTE, SZTE, PTE és itt az nem számított, hogy elvileg ott jó a pszichológia...Természetesen elfogadták neki, de nagy procedúra volt...nem úgy mint azt a diplomáját amelyiket az Eltén szerezte....pain...ha a közeljövőben, úgy gondolod, hogy szeretnél külföldön élni...akkor imént említett egyetemeket ajánlanám a figyelmedbe.
febr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

ELTE BA utolsó félévében járok, összefoglalom az én tapasztalataimat:


1. ahogy említették, az eleje alapozó tárgyak, masszív biosz és statisztika, ezektől a későbbiekben sem szabadul az ember ,de aki bekerül ,attól nem áll távol a tanulás , mindegyik teljesíthető, főleg ha egy kis affinitásod is akad hozzá -> biológia gyakorlat 1-2; későbbiekben neuropszichológia amit nekünk konkrétan egy osztályvezető főorvos tartott, aki az orvosira járt még be oktatni. Amennyire ijesztően hat, annyira érdekesek voltak az órái, velem megkedveltette a biológiát.


2. a tanárok emberségesek, általában nem cél hogy megbuktassák vagy megalázzák a diákokat, mint azt sok más egyetemre járó ismerősömtől hallom


3. a legtöbb tanáromat szakmailag kivállónak tartom, sokat lehet tőlük tanulni és annak ellenére, mennyire elmélet központú az intézmény- mivel tele van kutatóval és téged is arra akarnak terelni - szerintem a gyakorlatra is igyekeznek felkészíteni


4. a negatívum, amit sehol nem láttam még megemlítve az a tárgyfelvételi rendszer.... az utóbbi időben (2022-23) kb 100 fővel több embert vettek fel, mint azt a kapacitás lehetővé tette volna így a tárgyakra való bejutás kész éhezők viadalává vált a második évemben

vannak tárgyak, amiknek van előkövetelménye, de egyébként a 180 kredit elvégzését úgy osztod be a 3 év alatt ahogy akarod és ahogy a Neptun óhajtja


Ez valakinek nagyon jó hír , van akinek több időbe kerül emiatt a képzés elvégzése.


Nekem belefért egy Erasmus és egy munka is tehát ha olyan vagy aki jól tud előre tervezni akkor semmi gond nem lesz vele:)


A Károli pszichológia szakát, ahogy említették fentebb is , annyira nem ismerik el szakmailag, bár nekem is van ottani barátnőm, aki imádja. A Pázmányról nem tudok nyilatkozik, de ha MA-val kapcsolatban valaki tudna azt szívesen elolvasnám én is.


Sok sikert a felvételihez Kérdező!:)

febr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!